HOTEL Calypso (74)

Хотел Calypso 3* е поставен во мирно опкружвање со борова шума, во селцето Сивири, на првиот крак на Халкидики, Касандра. Од најблиската плажа е оддалечен 7 мин пешачење, додека центарот на селото каде гостите ќе најдат бројни туристички содржини е на 600м оддалеченост. отелот располага со 22 соби Секоја од собите е опремена со тоалет со туш кадичка или када, клима уред, мини фрижидер со комора за замрзнување, сателитска телевизија, фен, сеф и балкон со гарнитура за седење. 

  

  

Термин 

1/2 студио 

1/3 студио 

1/2+2 АПП 

26.05.24-02.06.24 

278 е 

398 e 

473 e 

02.06.24-09.06.24 

358е 

498 e 

598 e 

09.06.24-16.06.24 

398 е 

548 e 

648 e 

16.06.24-23.06.24 

438 е 

598 e 

698 e 

23.06.24-30.06.24 

458 е 

623 e 

723 e 

30.06.24-07.07.24 

498 е 

673 e 

723 e 

07.07.24-14.07.24 

538 е 

723 e 

823 e 

14.07.24-21.07.24 

578 е 

773 e 

873 e 

21.07.24-28.07.24 

598 е 

798 e 

898 e  

28.07.24-04.08.24 

718 е 

948 e 

1048 e 

04.08.24-11.08.24 

718 e 

948 e 

1048 e 

11.08.24-18.08.24 

718 e 

948 e 

1048 e 

18.08.24-25.08.24 

558 e 

748 e  

848 e 

25.08.24-01.09.24 

478 e 

648 e 

748 e 

01.09.24-08.09.24 

378 e 

523 e 

748 e 

08.09.24-15.09.24 

318 e 

448 e 

548 e 

15.09.24-22.09.24 

278 e 

398 e 

498 e 

  

  

  

  

  

  

  

  

Што е вклучено во цената 

-7 ноќевања (наем)  со појадок (шведска маса) 

-користење на хотелските знаменитости: рецепција, отворен базен, детски базен, лежалки и чадори покрај базен, сала за појадок, Wi-Fi интернет 

 

Што не е вклучено во цената 

-Патничко осигурување 

-Индивидуални трошоци 

-можност за доплата за ручек и вечера во ресторанот на хотелот 

-Пијалоци во барот покрај базенот 

-Превоз за возрасен повратен билет 50 еур / 40 еур во еден правец 

-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 40Еур / 30 еур во еден правец 

-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно 


Важно 

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот. 
-Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата. 
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд). 
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. 
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени. 
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст 
-Попустите Не се комбинираат. 
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. 
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена. 
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час. 
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба. 
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата. 
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот). 
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин. 
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.