• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Кристина (36)

Вила Кристина се наоѓа 20 метри од главната градска плажа на веднаш до шеталиштето каде се наоѓаат продавници, ресторани, кафетерии… Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија, опремени со комплетна кујна, ТВ, клима, сопствен тоалет. Студијата се наоѓаат на приземје и први кат и пред секое студио има сопствен балкон.

 

Студио 1 поседува 2 брачни кревети и еден дополнителен кревет - приземје
Студио 2 поседува 2 брачни кревети - приземје
Студио 3 поседува 2 брачни кревети - приземје
Студио 4 поседува еден брачен кревет и 1 единечен кревет-прв спрат
Студио 5 поседува 2 брачни кревети - прв спрат
Сите имаат сопствен балкон, комплет опремени кујни, клима, тв и сопствен тоалет.


Ред

ТЕРМИН

1/3

1/4

 

1

22.05-29.05.2022

69*

79*

ПРОМО

2

29.05-05.06.2022

99*

109*

ПРОМО

3

05.06-12.06.2022

129*

139*

 

4

12.06-19.06.2022

149*

159*

 

5

19.06-26.06.2022

169*

179*

 

6

26.06-03.07.2022

189*

199*

 

7

03.07-10.07.2022

339

349

 

8

10.07-17.07.2022

379

389

 

9

17.07-24.07.2022

399

409

 

10

24.07-31.07.2022

419

429

 

11

31.07-07.08.2022

419

429

 

12

07.08-14.08.2022

399

409

 

13

14.08-21.08.2022

379

389

 

14

21.08-28.08.2022

349

359

 

15

28.08-04.09.2022

179*

189*

 

16

04.09-11.09.2022

149*

159*

 

17

11.09-18.09.2022

119*

129*

 

18

18.09-25.09.2022

89*

99*

ПРОМО

19

25.09-02.10.2022

69*

79*

ПРОМО

 •  
  ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 •  
  Термините со * се однесуваат на цени по лице со вклучен превоз. Минимум уплата на две лица. Трето, четврто и петто лице доплаќаат само превоз 40€ по лице.
 •  
  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 •  
  За сопствен превоз не се одбива од цената
 •  
  Се одобрува 10% попуст за рана уплата – до 15.05.2022 ( минимум 50% уплата)
 •  
  Попустите за рана уплата не важат за промо пакетите
 •  
  Попустот важи само на редовни цени.
 •  
  Задолжителна доплата на туристичка такса во вилата од 0,5€ по соба на ден
 •  
  Клима и WIFI се вклучени во цената
 •  
  За спојување на два термина – 10% од вториот термин
 •  
  Не се комбинира со попустот за рана уплата и не важи за промо пакетите
 •  
  Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената. Може да се извади во било која осигурителна компанија
 •  
  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 •  
  Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 •  
  Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети
 •  
  Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 •  
  Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 •  
  За хигиената, за време на престојот се грижат гостите
 •  
  По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои не можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот. Услови за рана резервација : потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни цени.    

Превоз
Цена за превоз на релација Скопје - Халкидики (секоја недела)

Повратен билет 40 евра

Поаѓање од МК
 • Скопје (Дрводекор) - 04:00 часот
 • Велес ( Бензиска пумпа Макоил) – 04:30 часот
 • Неготино (бензиска пумпа на автопат) – 05:00 часот
 • Граничен премин - 06:00 часот
Поаѓање од Грција
 • Пефкохори - 14:00 локално (13:00 мк време)
 • Ханиоти – 14:15 локално (13:15 мк време)
 • Полихроно – 14:30 локално (13:30 мк време)
 • Калитеа – 15:00 локално (14:00 мк време)

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се опредени доцнења, за кои однапред се извинуваме.