• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA IONIO (5)

АМУДИА Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, песочна плажа, бујна вегетација, кафе – барови, ресторани и таверни што дополнително ја чинат АМУДИА атрактивен за туристите. Баш тука митската река Ахерон се влива во морето. Покрај реката има убаво шеталиште со рибни таверни и многубројни рибарски и туристички бродчиња со кои може да се плови до изворот на реката Ахерон. Амудиа е право место за безбрижен одмор, пружи можност за активен одмор зашто во близина се најдуваат Парга, Превеза, Лефкада…

Вила ИОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и помошен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.                     

    Вила ИОНИО
ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/2+1 1/2+2
04.06-11.06 7 100 110 120
11.06-18.06 7 130 140 150
18.06-25.06 7 170 180 190
25.06-02.07 7 220 230 250
02.07-09.07 7 250 260 280
09.07-16.07 7 270 280 300
16.07-23.07 7 300 320 340
23.07-30.07 7 310 330 350
30.07-06.08 7 320 340 360
06.08-13.08 7 320 340 360
13.08-20.08 7 320 340 360
20.08-27.08 7 290 300 320
27.08-03.09 7 220 230 250
03.09-10.09 7 180 190 210
11.09-17.09 7 150 160 180
17.09-24.09 7 110 120 130

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања

Автобуски превоз:  Во 05:00 од Прилеп – Амудиа, 14.00 Амудиа – Прилеп.

Цена за превоз: 2400 ден (39 €) – повратнен билет. Деца до 14 г.=1400 денари 23 €.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.

Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 14 ч по локално време.


Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

AMUDIJA  VILA IONIO

ATHANASIOU ANNA

ENOIKIAZOMENA DOMATIA

Ammoudia 480 62, Greece EPIRUS GREECE

Координати: 39.237643, 20.483657