HOTEL KLIVEN (110)

Вила Кливен е  во Голем на 6км од Драч на 100м од плажа.Соби  1/2 ,1/3, 1/4 ,2+2апп.Сместувањето е во   СТУДИЈА.
Собите се дво,  трокреветни и четворо креветни  опремени со клима фрижидер.Климата е вклучена во цената .Исхраната  е во  хотел Луми во близина на комплексот.Исхраната е на база на самопослужување-појадок   и вечера.


ЦЕНАТА Е ЗА 7 ХБ(ПОЈАДОК  И ВЕЧЕРА )СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ
курсот на евро -62 ден

Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 9 часот
Деца до 2.99 г –гратис(не користи седиште и кревет)-за седиште доплата 25е
деца  од 3-9.99 години плакаат  50%
Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка такса

Во цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)
Тргнување од
Скопје Вип паркинг во 6ч
Тетово -Веро 7ч
Гостивар  бензиска  Бунар петрол во 7 и 30ч
Кичево бензиска -Power petrol  во 8,30ч
Струга -Бесјани во 9.30 ч

 

ТЕРМИНИ

Јуни:03.06-10.06  /10.06-17.06  /17.06-24.06/  24.06-01.07
Јули: 01.07-08.07  /08.07-15.07  /15.07-22.07  /22.07-29.07
Август:29.07-05.08  /05.08-12.08  /12.08-19.08  /19.08-26.08 /26.08-02.09
Септември: 02.09-09.09  /  09.09-16.09 


НАПОМЕНА:

-За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот  термин
*Користењето на собите запоцнува првиот ден од 14.00 часот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
*Може да се патува и само со лична карта или пасош