• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ELIT (5)

 

Паралиа- Вила Елит

На 70 км од Солун се наоѓа едно од најпознатите и најпосетуваните летувалишта во Грција. Посебно се препорачува за љубителите на шопингот и доброт помин, со многу продавници за бунди, кожа, кафичи, диска, таверни…. Живо место со голема плажа и топло море. Поволно за посета пред и вон сезона.

Вила Елит се наоѓа во центарот на Паралиа на 80-90 метри од плажа. Вилата располага со студија 1/2 – два поединечни кревети и 1/3 –со еден дупли (француски) и еден поединчен кревет.

Сите студија се на втор спрат и се опремени со кујна, сопствено купатило, тераса, тв, wi-fi и клима уред (доплата од 5 еур на ден )

 

ПАРАЛИА– ЕЛИТ


ПЕРИОД НОЌИ      1/2      1/3
09.06-16.06

7

160

170

16.06-23.06

7

180

190

23.06-30.07

7

210

220

30.06-07.07

7

240

250

07.07-14.07

7 250

270

14.07-21.07

7 260

270

21.07-28.07

7 270

280

28.07-04.08

7

270

280

04.08-11.08

7 270

280

11.08-18.08

7 270

280

18.08-25.08

7 250

260

25.08-01.09

7 240

250

01.09-08.09 7 180

190

08.09-15.09 7 170

180

15.09-22.09 7 165

175

 

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ноќ. ( плаќање во агенција)

Автобуски превоз : Прилеп 05:00 ч, Враќање од Паралиа 14:00 ч по локално време

Цена: 2100 ден., за деца до 14 год 1400 ден. повратен билет.

Напомена- Задолжително патничко и здравствено осибурување- без франшиза до 65 год – 200 ден, над 65 год – 400 ден, до 14 год- 150 ден.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч , а сместувањето во 13:00 ч по локално време.

Можност за плаќање во visa I mastercard.

За плаќање на 3 рати +5% од цената.