• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL ARITI (19)

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и мини-кујна со основен прибор, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.

 
Детален опис на собите:
Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.
Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна. 


Пакет ценицени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020
Термин 24.05 31.05 07.06 14.06 21.06 28.06 05.07 12.07 19.07
 Студио (мин.2 лица) 49 € 54 € 69 € 79 € 89 € 94 € 99 € 109 € 118 €
 Апартман (мин.4) 37  46 € 54 € 63 € 71 € 80 € 84 € 93 € 97 €

 

Термин 26.07 02.08 09.08 16.08 23.08 30.08 06.09 13.09
 Студио (мин.2 лица) 118 € 118 € 118 € 104 € 94 € 74 € 63 € 44 €
 Апартман (мин.4 лица) 97 € 97 € 97 € 84 € 76 € 59 € 50 € 42 €

Во цената е вклучено:

- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето и четврто лице во трокреветна/четворокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
- за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % од цената за наем на студио

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

Наем на студио/апартманцени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020
Термини  24.05 31.05 07.06 14.06 21.06 28.06 05.07 12.07 19.07
 1/2 студио  66 € 83 € 109 € 126 € 143 € 151 € 168 € 185 € 202 €
 1/3 Студио  75 € 92 € 122 € 139 € 156 € 164 € 181 € 198 € 215 €
 1/4 студио 83 € 100 € 134 € 151 € 168 € 177 € 194 € 211 € 228 €
 Апартман (мин.4 лица) 116 € 133 € 150 € 184 € 218 € 252 € 269 € 303 € 320 €

 

Термини  26.07 02.08 09.08 16.08 23.08 30.08 06.09 13.09
 1/2 студио  202 € 202 € 202 € 177 € 151 € 117 € 100 € 83 €
 1/3 студио 215 € 215 € 215 € 190 € 164 € 130 € 109 € 92 €
 1/4 студио 228 € 228 € 228 € 202 € 177 € 143 € 117 € 100 €
 апартман (мин.4 лица 320 € 320 € 320 € 269 € 235 € 167 € 150 € 133 €

 

Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен


Напомени:                                                                                                                                                                                     

-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                             

-Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 

- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.                          - уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)