• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

НЕА ФОКЕА

VILA FANI (19)

 

Вила Фани се наоѓа на околу 60 метри од плажата на идиличното место Неа Фокеа, на првиот крак Касандра од полуостровот Халкидики во Грција. Истата располага со двокреветни, трокреветни студија и четворокреветни апартмани со мини-кујна со основен прибор (микробранова печка, рингли, ...), тоалет, клима уред (користење со доплата) и тераси со поглед кон море. Исто така вилата на своите гости им нуди и бесплатен WIFI интернет пристап. Во непосредна близина на објектот секое утро локалните рибари нудат свежа риба. Вилата поседува и свој двор, во кој на гостите на располагање им стои скара со летниковец. Вилата, која се наоѓа во непосредна близина на прекрасната плажа,  ја препорачуваме како место за релаксиран одмор .


Пакет ценицени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020

Термин   31.05     07.06     14.06     21.06     28.06     05.07     12.07     19.07     26.07  
Студио (мин.2 лица) 67 € 76 € 101 € 110 € 122 € 139 € 152 € 165 € 165 €
Стдуио (мин.3 лица) 55 € 62 € 79 € 84 € 93 € 104 € 114 € 123 € 123 €
 Апартман (мин.4 лица) 53 € 59 € 74 € 78 € 93 € 97 € 106 € 112 € 112 €

 

Термин   02.08     09.08     16.08      23.08     30.08     06.09     13.09     20.09  
 Студио (мин. 2 лица) 165 € 165 € 148 € 131 € 114 € 93 € 67 € 50 €
 Студио (мин.3 лица) 123 € 123 € 111 € 99 € 86 € 72 € 52 € 41 €
 Апартман (мин.4 лица) 112 € 112 € 106 € 93 € 80 € 68 € 48 € 48 €


Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден
- можност за користење клима за 7 ноќи - 20 еур ( уплата во агенција ), на лице место 5 еур по ден

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба : 50% попуст (мин. 35 €) 
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен


Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 


Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студиоцени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020
Термини     31.05         07.06         14.06         21.06         28.06         05.07         12.07         19.07       26.07    
 1/2 студио 100 € 117 € 168 € 185 € 211 € 245 € 262 € 287 € 287 €
 1/3 студио 113 € 134 € 185 € 202 € 228 € 262 € 279 € 304 € 304 €
 1/4 апартман 143 € 168 € 228 € 245 € 304 € 321 € 338 € 364 € 364 €

 

Термини     02.08         09.08         16.08         23.08         30.08         06.09         13.09         20.09    
 1/2 студио 287 € 287 € 253 € 228 € 194 € 151 € 109 € 75 €
 1/3 студио 304 € 304 € 270 € 245 € 207 € 164 € 117 € 83 €
 1/4 апартман 364 € 364 € 338 € 304 € 253 € 202 € 143 € 143 €

 

Во цената не е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:                                                                                                                                                                                              -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                                                    - Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)