• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA POSEIDON (24)

                                                                       

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. На секоја соба и следуваат по 2 лежалки и чадор на плажа, без доплата кои се нумерирани по самата соба во која се престојува, и истите не смеат да се менуваат со друга бројка на соба.

 

Трокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет, балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истите се лоцирани на трет кат и има клима и wi-fi.

 

Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и  wi-fi. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на трет кат со страничен поглед на море, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат.

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. Истите се резервираат со 50% аконтација. 

 

-7% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 21.12.2019

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ДатумиНоќевањаStudio 1/3Studio 1/4 prStudio 1/4 ssv1/4 GV
Од: 24-05-2020
До: 31-05-2020
7 139 149 159 149
Од: 31-05-2020
До: 07-06-2020
7 179 189 199 189
Од: 07-06-2020
До: 14-06-2020
7 259€ 269€ 279€ 269€
Од: 14-06-2020
До: 21-06-2020
7 329€ 339€ 349€ 339€
Од: 21-06-2020
До: 28-06-2020
7 359€ 369€ 379€ 369€
Од: 28-06-2020
До: 05-07-2020
7 419€ 429€ 449€ 429€
Од: 05-07-2020
До: 12-07-2020
7 439€ 449€ 479€ 449€
Од: 12-07-2020
До: 19-07-2020
7 499€ 509€ 519€ 509€
Од: 19-07-2020
До: 26-07-2020
7 499€ 509€ 519€ 509€
Од: 26-07-2020
До: 02-08-2020
7 499€ 509€ 519€ 509€
Од: 02-08-2020
До: 09-08-2020
7 499€ 509€ 519€ 509€
Од: 09-08-2020
До: 16-08-2020
7 499€ 509€ 519€ 509€
Од: 16-08-2020
До: 23-08-2020
7 499€ 509€ 519€ 509€
Од: 23-08-2020
До: 30-08-2020
7 409€ 429€ 459€ 429€
Од: 30-08-2020
До: 06-09-2020
7 359€ 379€ 339€ 379€
Од: 06-09-2020
До: 13-09-2020
7 279€ 289€ 309€ 289€
Од: 13-09-2020
До: 20-09-2020
7 219€ 239€ 249€ 239€
Од: 20-09-2020
До: 27-09-2020
7 139€ 149 169 149
Посеидон Сабота
ДатумиНоќевања1/4 GV1/4 GF1/4 SSV
Од: 23-05-2020
До: 30-05-2020
7 179€ 179€ 189€
Од: 30-05-2020
До: 06-06-2020
7 209 € 209€ 219€
Од: 06-06-2020
До: 13-06-2020
7 299 € 299 € 309 €
Од: 13-06-2020
До: 20-06-2020
7 369 € 369 € 379 €
Од: 20-06-2020
До: 27-06-2020
7 399€ 399€ 409€
Од: 27-06-2020
До: 04-07-2020
7 459 € 459 € 479 €
Од: 04-07-2020
До: 11-07-2020
7 479 € 479 € 509 €
Од: 11-07-2020
До: 18-07-2020
7 539 € 539 € 549 €
Од: 18-07-2020
До: 25-07-2020
7 539 € 539 € 549 €
Од: 25-07-2020
До: 01-08-2020
7 539 € 539 € 549 €
Од: 01-08-2020
До: 08-08-2020
7 539 € 539 € 549 €
Од: 08-08-2020
До: 15-08-2020
7 539 € 539 € 549 €
Од: 15-08-2020
До: 22-08-2020
7 539 € 539 € 549 €
Од: 22-08-2020
До: 29-08-2020
7 459 € 459 € 489 €
Од: 29-08-2020
До: 05-09-2020
7 409 € 409 € 439 €
Од: 05-09-2020
До: 12-09-2020
7 319 € 319€ 339 €
Од: 12-09-2020
До: 19-09-2020
7 269 € 269 € 279 €
Од: 19-09-2020
До: 26-09-2020
7 179 € 179 € 189 €

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)

* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Меридијан

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД КИЧЕВО -ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

GPS Координати: 40°4’43.1”N 23°26’41”E