VILA ALEKSANDRA ( 74, 22 )

Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Островот е исто така име на најголемиот град на островот – Лименас Тасос, богат со шуми, каменоломи од мермер, злато, маслиново масло и мед 

Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили, мотори на 50 метра од плажа.Во сите студиа има: мини кујна, фрижидер, балкон, клима уред, и два единечни кревети, 

 

Термини 

Тип на студио  

31.05.-07.06 

1/2 – закуп  
Цена: 169 еур  

            07.06-14.06 

1/2-закуп 

Цена:  
219 еур 

14.06 -21.06 

1/2-закуп 

Цена:  
289 еур 

21.06-28.06 

1/2-закуп 

Цена:  
349 еур 

28.06-05.07 

1/2-закуп 

Цена:  
399 еур 

05.07-12.07 

1/2-закуп 

Цена:  
429 еур 

12.07-19.07 

1/2-закуп 

Цена:  
509 еур 

19.07-26.07 

1/2-закуп 

Цена:  
529 еур 

26.07-02.08 

1/2-закуп 

Цена:  
529 еур 

02.08-09.08 

1/2-закуп 

Цена:  
529 еур 

09.08-16.08 

1/2-закуп 

Цена:  
529 еур 

16.08-23.08 

1/2-закуп 

Цена:  
529 еур 

23.08-30.08 

1/2-закуп 

Цена:  
529 еур 

30.08-06.09 

1/2-закуп 

Цена:  
369 еур 

06.09-13.09 

1/2-закуп 

Цена:  
309 еур 

            13.09-20.09 

1/2-закуп 

Цена:  
219 еур 

20.09-27.09 

1/2-закуп 

Цена:  
189 еур 

  

Важно 

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време 

 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време 

 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата 

 • Доплата за туристичка такса 1.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците) 

 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари 

 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла. 

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен! 

 • Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување. 

 • Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст! 
  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст. 

 • Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 

 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. 

 • Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата. 

 • Ран букинг не се комбинират со други попусти 

 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5% 

 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10% 

 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20% 

 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50% 

 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90% 

 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100% 

 • Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра) 

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно 

 • Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години 

 • Користење на клима 7 евра од ден 

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm 

 • Кујните во сите апартмани се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења. 

 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори 

 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио. 

Во цената е вклучено: 

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба) 

 • Користење на WI-FI 

  
Во цената не е вклучено: 

- Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра) 
- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно 
- Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години 
- Tуристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот 

- Користење на клима 7 евра од ден