VILA BILIS (15, 93)

Вила Билис се наоѓа на одлична локација на само 30 метри од прекрасната песочна плажа, на самиот почеток на главното шеталиште, над fast food-caffe ‘Streat’, спроти caffe bar ‘Theatro’. Вилата располага со апартман и дуплекс апартман. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има паркинг веднаш до вилата како и на 15 метри од вилата во правец на плажата.

 


 • 1. Вонсезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/6 апартман

  (бр.2)

  задолжително плаќаат 3 лица

  1/3+1 апартман

  (бр.1) задолжително плаќаат 2 лица

  26/05-02/06

  7

  99

  139

  02/06-09/06

  7

  119

  159

  09/06-16/06

  7

  149

  199

  16/06-23/06

  7

  179

  239

  23/06-30/06

  7

  189

  259

  * цена по лице со вклучен превоз

  2. Сезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/3 +1 апартман бр. 1

  1/6 апартман бр. 2

  30/06-07/07

  7

  599

  629

  07/07-14/07

  7

  629

  659

  14/07-21/07

  7

  669

  699

  21/07-28/07

  7

  669

  699

  28/07-04/08

  7

  669

  699

  04/08-11/08

  7

  669

  699

  11/08-18/08

  7

  669

  699

  18/08-25/08

  7

  669

  699

  25/08-01/09

  7

  649

  669

  * цена за наем на апартман

   

  3. Вонсезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/6 апартман

  (бр.2)

  задолжително плаќаат 3 лица

  1/3+1 апартман

  (бр.1) задолжително плаќаат 2 лица

  01/09-08/09

  7

  179

  239

  08/09-15/09

  7

  149

  199

  15/09-22/09

  7

  109

  149

  22/09-29/09

  7

  99

  119

  * цена по лице со вклучен превоз

  * цена по лице со вклучен превоз
 •  

  Напомени и услови:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
  • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
  • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;

  ·         ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:

  ·         За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

  ·         За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 2.170  мкд. (35 евра)

  ·         Деца до 2 години бесплатно, без седиште

  • Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со возрасен.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата. 

   

  Опис на собите:

   

  Апартман број 1 (1/3+1) – прв кат, со директен поглед море од огромна тераса со маса и столови. Апартманот е простран,  има брачен кревет + 1 стандарден кревет на извлекување во спална и стандарден кревет во кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет, маси и столови итн.). Од двете соби се излегува на тераса. Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет.

  Апартман број 2 (1/6) – прв кат, многу простран и голем апартман. Има поглед кон улица од една голема тераса (од кујна)  и страничен поглед море од друга тераса (од спална). Има брачен кревет + 1 стандарден кревет во спална и 2 софи на извлекување во кујна. Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет, одлична кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет итн.). И на двете тераси и во кујната има маси и столови.

   

   

  ЛОКАЦИЈА

  40.399927, 23.880494