• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DINA (24)

Ammoudia е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Ammoudia е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бел песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.


Вила Дина се наоѓа на 90m од плажа, на 4 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 3 лица и двоспaлни апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тоалет, ТВ, клима со доплата од 6еур (на лице место) за студиа и 7еур ( на лице место) за Апартман, студиата и апартманите се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса .

(напомена: прите два и последните два термина се промо цени) 

 

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО 30% УПЛАТА ДО 31.01.2023, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 04.02.2023

Цените во табелата се дадени за НАЕМ за 7 ноќевања во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

 

Во табелата има две цени од кои едната е редовна цена, а пониската цена е со моментален попуст!

Датуми

Triple room

2BED ROOM APP

24.05.2023 - 31.05.2023

79 €

99 €

31.05.2023 - 07.06.2023

119 €

139 €

07.06.2023 - 14.06.2023

179€
158 €

219€
193 €

14.06.2023 - 21.06.2023

229€
202 €

269€
237 €

21.06.2023 - 28.06.2023

279€
246 €

272 €

28.06.2023 - 05.07.2023

319€
281 €

349€
307 €

05.07.2023 - 12.07.2023

449€
395 €

499€
439 €

12.07.2023 - 19.07.2023

449€
395 €

499€
439 €

19.07.2023 - 26.07.2023

449€
395 €

499€
439 €

26.07.2023 - 02.08.2023

449€
395 €

499€
439 €

02.08.2023 - 09.08.2023

469€
413 €

519€
457 €

09.08.2023 - 16.08.2023

469€
413 €

519€
457 €

16.08.2023 - 23.08.2023

439€
386 €

499€
439 €

23.08.2023 - 30.08.2023

359€
316 €

409€
360 €

30.08.2023 - 06.09.2023

279€
246 €

309€
272 €

06.09.2023 - 13.09.2023

239€
210 €

279€
246 €

13.09.2023 - 20.09.2023

139 €

149 €

20.09.2023 - 27.09.2023

99 €

119 €

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, Макпетрол, кружен тек)) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

 • Битола (Автобуска Станица)-55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, Макпетрол на кружен тек) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe