VILA SITHONIA (74)

Метаморфозис е место во северозападниот дел на Ситонија, целосно опкружено со густа шума, но добро организирано и уредено кадешто има многу ресторанчиња, кафичи, таверни и маркети. Идеално место за семеен одмор.


Вила Ситонија се наоѓа на 100м од плажа. Вилата располага со студиа за 2,3 и 4 лица. ((1/2, 1/3 и 1/4). Сите студиа се опремени со мини кујна којашто е опремена со прибор за подготовка на храна, тоалет, клима и Wi-Fi и се наоѓаат на 1 спрат.

Двокреветните студиа имаат еден брачен кревет, трокреветните еден брачен и еден единечен кревет, четирикреветните студиа имаат еден брачен кревет и два кревети на спрат.

          BLACK FRYDAY -CENI

 

Термини

1/2

1/3

1/4

26.05.2024 - 02.06.2024

136е

144е

160е

02.06.2024 - 09.06.2024

176е

200е

216е

09.06.2024 - 16.06.2024

224е

248е

272е

16.06.2024 - 23.06.2024

264е

288е

312е

23.06.2024 - 30.06.2024

296е

320е

344е

30.06.2024 - 07.07.2024

336е

360е

400е

07.07.2024 - 14.07.2024

376е

400е

448е

14.07.2024 - 21.07.2024

376е

400е

448е

21.07.2024 - 28.07.2024

376е

400е

448е

28.07.2024 - 04.08.2024

376е

400е

448е

04.08.2024 - 11.08.2024

376е

400е

448е

11.08.2024 -18.08.2024

376е

400е

448е

18.08.2024 - 25.08.2024

376е

400е

448е

25.08.2024 -01.09.2024

344e

368e

408e

01.09.2024 - 08.09.2024

296e

320e

360e

08.09.2024 - 15.09.2024

240e

256e

304e

15.09.2024 - 22.09.2024

200e

208e

240e

22.09.2024 - 29.09.2024

160e

168e

192e

 

 

 

 

                                         

                                    РЕДОВНИ ЦЕНИ

 

Термини

1/2

1/3

1/4

26.05.2024 - 02.06.2024

170е

180е

200е

02.06.2024 - 09.06.2024

220е

250е

270е

09.06.2024 - 16.06.2024

280е

310е

340е

16.06.2024 - 23.06.2024

330е

360е

390е

23.06.2024 - 30.06.2024

370е

400е

430е

30.06.2024 - 07.07.2024

420е

450е

500е

07.07.2024 - 14.07.2024

470е

500е

560е

14.07.2024 - 21.07.2024

470е

500е

560е

21.07.2024 - 28.07.2024

470е

500е

560е

28.07.2024 - 04.08.2024

470е

500е

560е

04.08.2024 - 11.08.2024

470е

500е

560е

11.08.2024 -18.08.2024

470е

500е

560е

18.08.2024 - 25.08.2024

470е

500е

560е

25.08.2024 -01.09.2024

430е

460е

510е

01.09.2024 - 08.09.2024

370е

400е

450е

08.09.2024 - 15.09.2024

300е

320е

380е

15.09.2024 - 22.09.2024

250е

260е

300е

22.09.2024 - 29.09.2024

200е

210е

240е

 

 

 

 

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во Вила Ситонија

-Користење на клима


Што не е вклучено во цената

-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
-Превоз за возрасен повратен билет 50 еур / 40 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 40Еур / 30 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

 

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.