Вила “La Plage” (93)

Куќа „La Plage“ е лоцирана во новиот дел на Неа Флогита, прва линија море, на сама плажа. Располагаме со 3 четирикреветни студија, 2 четирикреветни апартмани и 2 дуплекс апартмани (сите со директен, отворен поглед на море). Сите соби располагаат со пространи балкони, комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ,  сопствени реновирани тоалети со пешкири. Интернетот и климата се вклучени во цената. Паркинг простор обезбеден пред вилата. Пред вилата има кафе бар со лежалки во кој нашите патници имаат поволности. 

 


Студио бр. 1 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и софа на пуштање.

Дуплекс бр. 2 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во прва спална соба има француски кревет за 2 лица, во втората соба има француски кревет и софа на пуштање.

Студио бр. 3 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и аголна гарнитура на пуштање.

Апартман бр.4 – прв кат. Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во спална соба има француски кревет за 2 лица а во дневна соба софа на пуштање.

Студио бр. 5 – втор кат. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и софа на пуштање.

Апартман бр.6 – втор кат. Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во спална соба има француски кревет за 2 лица и софа на пуштање а во дневна соба софа на пуштање.

Дуплекс бр. 7 – втор кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во дневна соба има аголна гарнитура на пуштање, во една соба има француски кревет за 2 лица, во втората соба има француски кревет и софа на пуштање.

 


 • 1.    Вонсезонски  цени
 • Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

  Термин

  Ноќевања

  1/3+1 студио 

   (бр.1)

  задолжително

  плаќаат 2 лица

  1/3+1 студио 

   (бр. 3 и 5)

  задолжително

  плаќаат 2 лица

  1/3+1 апартман

  (апартман бр.4)  

  1/4+1 апартман

  (апартман бр.6) 

  задолжително 

  плаќаат 3 лица 

  1/5+1 дуплекс

  (дуплекс бр.2) 

  задолжително 

  плаќаат 4 лица

  1/5+2 дуплекс

  (дуплекс бр.7) 

  задолжително 

  плаќаат 4 лица

  19.05.

  7 ноќи 

  89 

  99

  89 

  69 

  99 

  26.05.

  7 ноќи 

  109

  119

  109

  99

  109

  02.06.

  7 ноќи 

  129

  139

  129

  109

  129

  09.06.

  7 ноќи 

  169

  179

  179

  119

  149

  16.06.

  7 ноќи 

  209

  229

  189

  139

  159

  23.06.

  7 ноќи 

  229

  249

  209

  149

  179

  * цена по лице со вклучен превоз

   

 • 2.    Сезонски  цени
 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања без превоз

  Термин

  Ноќевања

   1/3+1

  студио

  бр.1

   1/3+1

  студио

  бр. 3 и 5

   

  1/3+1

  апартман

  (апартман бр.4)

   1/4+1

  апартман

  (апартман бр.6)

  1/5+1

  дуплекс

  (дуплекс бр.2)

  1/5+2

  дуплекс

  (дуплекс бр.7)

  30.06.

  7 ноќи

  549

  579

  689

  699

  759

  07.07.

  7 ноќи

  579

  609

  729

  749

  799

  14.07.

  7 ноќи

  619

  649

  769

  789

  849

  21.07.

  7 ноќи

  619

  649

  769

  789

  849

  28.07.

  7 ноќи

  619

  649

  769

  789

  849

  04.08.

  7 ноќи

  619

  649

  769

  789

  849

  11.08.

  7 ноќи

  619

  649

  769

  789

  849

  18.08.

  7 ноќи

  619

  649

  769

  789

  849

  25.08.

  7 ноќи

  589

  629

  739

  759

  809

    * цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио

   

   

 • 3.    Вонсезонски  цени
 • Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

  Термин

  Ноќевања

  1/3+1 студио 

   (бр.1)

  задолжително

  плаќаат 2 лица

   

  1/3+1 студио 

   (бр. 3 и 5)

  задолжително

  плаќаат 2 лица

   

  1/3+1 апартман

  (апартман бр.4)  

  1/4+1 апартман

  (апартман бр.6) 

  задолжително 

  плаќаат 3 лица 

  1/5+1 дуплекс

  (дуплекс бр.2) 

  задолжително 

  плаќаат 4 лица

  1/5+2 дуплекс

  (дуплекс бр.7) 

  задолжително 

  плаќаат 4 лица

  01.09.

  7 ноќи

  209

  229

  189

  139

  159

  08.09.

  7 ноќи

  179

  199

  179

  119

  149

  15.09.

  7 ноќи

  129

  139

  139

  109

  129

  22.09.

  7 ноќи

  99 

  109

  99

  89

  109

  * цена по лице со вклучен превоз

   

  НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:

  -        За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480мкд. (40 евра)

  -        За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 2.170  мкд. (35 евра)

  -        Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
  • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
  • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
  • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
  • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице сесместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
  • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
  • Усни и телефонски резервации се не валидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата. 

   

  ЛОКАЦИЈА: 40.255254, 23.224670