Апарт-Xотел „Декавил“ (24 )

Геракини се наоѓа на почетокот на вториот крак Ситонија, се одликува со одлична место положба, и преубава песочна плажа, со бистра вода. 

Апарт-вила Декавил се наоѓа на влезот во Геракини, оддалечен е околу 30 метри од најубавиот дел на песочната плажа. Апарт хотелот се состои од  двокреветни, 1/2+1 со фотеља на расклопување (погодна за деца до 11,99год) 1/2+1 со кревет на извлекување (големина за возрасен)  и четворокреветно студио (на приземје) , останатите соби се лоцирани на приземје, први и втори кат, дел од нив гледаат странично на море. Исто така една двокреветна соба има можност за сместување на лице со посебни потреби, т.е има механизам за влез во соба преку тераса, доколку користи количка за движење. Собите се опремени со квалитетен мебел и новоизградени, комплетно опремени кујни, сопствен тоалет, ТВ, клима која се доплаќа во објектот (4 евра на ден) и интернет вклучен во цената.

Во склоп на вилата има мал ресоран, каде се служи кафе и пијалоци, наутро може да се подготви појадок по пристапни цени (ладен и топол појадок)

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

ПРОДОЛЖЕН -7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.05.2022

(напомена: првите два и последните два термина се промо цени и не подложат на попуст) 

 

Датуми

1/2 GV

1/2ssv

2+1

1/2+1chd

1/4 Studio

1/3

20.05.2023 - 27.05.2023

79 €

99 €

129 €

109 €

179 €

159 €

27.05.2023 - 03.06.2023

119 €

139 €

159 €

149 €

219 €

199 €

03.06.2023 - 10.06.2023

161 €

179 €

229€

188 €

259€

215 €

10.06.2023 - 17.06.2023

233 €

251 €

299€

289€

339€

287 €

17.06.2023 - 24.06.2023

289€

309€

329€

319€

369€

349€

24.06.2023 - 01.07.2023

349€

369€

289€

379€

429€

409€

01.07.2023 - 08.07.2023

409€

429€

449€

439€

449 €

431 €

08.07.2023 - 15.07.2023

409€

429€

449€

439€

499€

479€

15.07.2023 - 22.07.2023

409€

429€

449€

439€

499€

479€

22.07.2023 - 29.07.2023

469€

494€

519€

509€

579€

559€

29.07.2023 - 05.08.2023

469€

494€

519€

509€

579€

559€

05.08.2023 - 12.08.2023

422 €

494€

519€

509€

579€

559€

12.08.2023 - 19.08.2023

459€

469€

489€

479€

559€

529€

19.08.2023 - 26.08.2023

319€

339€

359€

349€

386 €

409€

26.08.2023 - 02.09.2023

279€

299€

319€

309€

389€

369€

02.09.2023 - 09.09.2023

189€

188 €

229€

219€

279€

259€

09.09.2023 - 16.09.2023

143 €

161 €

119€

189€

239€

219€

16.09.2023 - 23.09.2023

99 €

119 €

139 €

129 €

169 €

149 €

23.09.2023 - 30.09.2023

69 €

89 €

109 €

99 €

129 €

119 €

 

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5еур на ден, се плаќа во објектот на рецепција


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја Сабота)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја Сабота)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • -Скопје (Дрводекор) – 50еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 65еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 50еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –50еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 50еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 50еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –60еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 70еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување 150 ден. по лице

ЛОКАЦИЈА

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603