VILA POSEIDON од Сабота (24)

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Собите кој се во Сабота се сите четворокреветни и се наоѓаат на втор спрат, од кој една само на приземје.

За сезона 2024, секоја соба има на располагање 2 лежалки и чадор. 

 

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

 

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст  

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 100% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

Датуми Studio 4 pax GF Studio 4 pax SSV Studio 4 pax GV
18.05.2024 - 25.05.2024 189 € 199 € 189 €
25.05.2024 - 01.06.2024 219 € 239 € 219 €
01.06.2024 - 08.06.2024 339 € 389 € 339 €
08.06.2024 - 15.06.2024 439 € 479 € 439 €
15.06.2024 - 22.06.2024 469 € 509 € 469 €
22.06.2024 - 29.06.2024 579 € 619 € 579 €
29.06.2024 - 06.07.2024 679 € 729 € 679 €
06.07.2024 - 13.07.2024 679 € 729 € 679 €
13.07.2024 - 20.07.2024 729 € 799 € 729 €
20.07.2024 - 27.07.2024 749 € 799 € 749 €
27.07.2024 - 03.08.2024 749 € 799 € 749 €
03.08.2024 - 10.08.2024 749 € 799 € 749 €
10.08.2024 - 17.08.2024 749 € 799 € 749 €
17.08.2024 - 24.08.2024 729 € 769 € 729 €
24.08.2024 - 31.08.2024 509 € 559 € 509 €
31.08.2024 - 07.09.2024 429 € 459 € 429 €
07.09.2024 - 14.09.2024 349 € 409 € 349 €
14.09.2024 - 21.09.2024 239 € 289 € 239 €
21.09.2024 - 28.09.2024 179 € 199 € 179 €

 

*GF - Ground floor (Приземје)
*GV - Garden view (Поглед на градина)
*SSV - Sea side view (Поглед на море)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

-Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
-Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
-Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45еур по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
-Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
-4:00 Скопје (Дрводекор)
-4:30 Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија)
-5:00 Неготино (БП Неготино)
-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
-3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

  • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.

  • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)

  • Попустите не може да се комбинираат,

  • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)

  • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

  • Препорачуваме патничко осигурување 150 ден. по лице

ЛОКАЦИЈА