VILA KOSTAS (15, 93)

Вила Костас се наоѓа на одлична локација на само 50 метри од прекрасната песочна плажа, а во многу мирен дел. Куќата располага со високо квалитетни апартмани и дуплекс апартман. Користење на клима уредот, интернет (wi-fi) и пешкири се вклучени во цената. Има паркинг веднаш пред вилата.

 

 


 

 • 1. Вонсезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/4 + 2 дуплекс апартман (бр.1A)

  задолжително плаќаат 4лица

  Aпартмани

  (2A,3A,1Б,2Б) задолжително плаќаат 3 лица

  16/06-23/06

  7

  149

  199

  23/06-30/06

  7

  159

  209

            * цена по лице со вклучен превоз

  2. Сезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  Апартмани (2A, 3А, 1Б, 2Б)

  Дуплекс апартман (1А)

  30/06-07/07

  7

  669

  719

  07/07-14/07

  7

  699

  759

  14/07-21/07

  7

  739

  799

  21/07-28/07

  7

  739

  799

  28/07-04/08

  7

  739

  799

  04/08-11/08

  7

  739

  799

  11/08-18/08

  7

  739

  799

  18/08-25/08

  7

  739

  799

  25/08-01/09

  7

  719

  769

  * цена за наем на дуплекс апартман или апартман

   

  3. Вонсезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/4 + 2 дуплекс апартман (бр.1A)

  задолжително плаќаат 4 лица

  Aпартмани

  (2A,3A,1Б, 2Б) задолжително плаќаат 3 лица

  01/09-08/09

  7

  149

  199

  08/09-15/09

  7

  139

  179

  15/09-22/09

  7

  109

  119

  * цена по лице со вклучен превоз 

   

 •  

  Напомени и услови:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
  • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
  • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат; превозот се доплаќа:

  ·         ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а    

  ·         За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

  ·         За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 2.170  мкд. (35 евра)

  ·         Деца до 2 години бесплатно, без седиште

  • Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со возрасен.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

  ЛОКАЦИЈА

  40.40033, 23.87954