VILA SOULA (15, 93)

Куќа “Soula” се наоѓа на одлична местоположба, на само 50 метри од прекрасната песочна плажа. Куќата располага со четири студија и два апартманиКористење на клима уред и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Вилата има сопствен уреден двор и паркинг веднаш пред вилата.Апартманите и студијата се опремени со мала стандардно опремена кујна со сите потребни елементи, додека во апартманите има големи фрижидери и голем електричен шпорет со рерна. Сите имаат клима уред, ТВ и располагаат со стандардни тоалети со туш.Апартманите (бр. 1 и бр. 2) и едно студио (бр. 6) се на високо приземје, а останатите студија (бр. 3, 4, 5) се на кат. Сите располагаат со сопствена тераса опремена со маса и столови, освен студиото бр. 6 кое има сопствен уреден и заграден двор со маса и столови.

 

 • 1. Вонсезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/2 студио

  (бр. 4 и 5)

  плаќаат 2 лица

  1/2 студио

   (бр. 3 и 6)

  плаќаат 2 лица

  1/4 + 2 апп

  (бр. 1), 1/4 +1 апп бр 2 задолжително плаќаат 3 лица

  26/05-02/06

  7

  89

  99

  99

  02/06-09/06

  7

  109

  119

  119

  09/06-16/06

  7

  139

  149

  149

  16/06-23/06

  7

  169

  179

  179

  23/06-30/06

  7

  179

  199

  189

  * цена по лице со вклучен превоз

  2. Сезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/2 студио

   (бр. 4 и 5)

  1/2 студио

   (бр. 3 и 6)

  1/4 + 2 апп

  (бр. 1), 1/4 +1 апп бр 2  

  30/06-07/07

  7

  409

  439

  599

  07/07-14/07

  7

  429

  459

  629

  14/07-21/07

  7

  449

  499

  669

  21/07-28/07

  7

  449

  499

  669

  28/07-04/08

  7

  449

  499

  669

  04/08-11/08

  7

  449

  499

  669

  11/08-18/08

  7

  449

  499

  669

  18/08-25/08

  7

  449

  499

  669

  25/08-01/09

  7

  439

  479

  649

   * цена за наем на апартман или студио

   

  3. Вонсезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/2 студио

   (бр. 4 и 5)

  плаќаат 2 лица

  1/2 студио

   (бр. 3 и 6)

  плаќаат 2 лица

  1/5 + 1 апартман

  (бр. 1 и 2) задолжително плаќаат 3 лица

  01/09-08/09

  7

  179

  189

  179

  08/09-15/09

  7

  139

  149

  149

  15/09-22/09

  7

  119

  139

  119

  22/09-29/09

  7

  89

  99

  99

  * цена по лице со вклучен превоз

 •  

   

  Напомени и услови:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
  • ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО. 
  • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2 лица.
  • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години в окревет со возрасен.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро = 62 мкд).
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место/
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.

  Опис на собите:

  • Апартман бр. 1 (1/2+1/2+2) – 4 лица + 2  –  високо приземје. Простран апартман со брачен кревет во спална соба, две софи на извлекување во дневна соба споена со кујна. Кујната е комплетно опремена со голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер, маса со столови, клима уред и телевизор. Апартманот има сопствен тоалет со туш. Од кујна се излегува на тераса со страничен поглед море и истата е опремена со маса и столови.
  • Апартман број 2 (1/2+1/2+1) – 4 лица + 1  – високо приземје. Простран апартман со брачен кревет во спална соба, една софа на извлекување и едно стандардно легло во дневна соба споена со кујна. Кујната е комплетно опремена со голем електричен шпорет со рерна, голем фрижидер, маса со столици, клима уред и телевизор. Сопствен тоалет со туш. Од апартманот се излегува на голема заедничка тераса, која е опремена со маса и столици.
  • Студио број 3 (1/2) – прв кат. Студиото располага со еден брачен кревет и мала комплетно опремена кујна (кујнски инвентар, решо и мал фрижидер), клима уред, ТВ и сопствен тоалет со туш. Од студиото се излегува на тераса со поглед позади кон дворот, која е опремена со маса и столови.
  • Студио број 4 (1/2) – втор кат. Студиото располага со еден брачен кревет и мала комплетно опремена кујна (кујнски инвентар, решо и мал фрижидер), клима уред, ТВ и сопствен тоалет со туш. Од ходникот на студиото се излегува на тераса која е со поглед кон улица, која е опремена со маса и столови.
  • Студио број 5 (1/2) – втор кат. Студиото располага со 1+1 стандарден кревет и мала комплетно опремена кујна (кујнски инвентар, решо и мал фрижидер), клима уред, ТВ и сопствен тоалет со туш. Од ходникот на студиото се излегува на тераса која е со поглед кон улица, која е опремена со маса и столови.
  • Студио број 6 (1/2)– високо приземје. Студиото располага со еден брачен кревет и мала комплетно опремена кујна (кујнски инвентар, решо и мал фрижидер), клима уред, ТВ и сопствен тоалет со туш. Од студиото се излегува во сопствено дворче кое располага со маса и столови.

   

  Локација 

  40.40066435986502, 23.87901587006724