VILA KATERINA LUX (66)

Вила ,,Katerina Lux'' е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите ''Maria'' и ''Corfu'' , веднаш позади најголемата слаткарница ,,SWEET BEACH'' на околу 70 м. од плажа.Вилата располага со два 1/6 дуплекси (дневен престој, две оделени спални соби, во првата француски лежај во втората два одделни кревети , комплетно опремена кујна, WC , голема тeраса).

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 на вон сезонски цена (јуни и септември) 

5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 на сезонски цени (јули и август)

*попустот не важи за промо цени  

*туристучката такса 2 еур на ден. се плаќа во вилата. 

Термини 1/6 Дуплекс Бр.ноќевања

24.05.2024

 

250

8

01.06.2024

350

7

08.06.2024

500

7

15.06.2024

530

7

22.06.2024

600

7

29.06.2024

650

7

06.07.2024

700

7

13.07.2024

740

7

20.07.2024

740

7

27.07.2024

760

7

03.08.2024

760

7

10.08.2024

740

7

17.08.2024

740

7

24.08.2024

650

7

31.08.2024

580

7

07.09.2024

530

7

14.09.2024

490

7

21.09.2024

400

7

Цени за наем на дуплекс

*клима (вклучена во цената), wi-fi -(вклучена во цената)Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени 

   

  Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

   

 •  
  • За возрасни 2.790 мкд. (45евра)

  • За деца до 12 години 2170 мкд. (35 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Туристичката агенција  има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • т.а. не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. и на самата агенција.