VILA AGAPI (X)

Вила Агапи се наоѓа не далеку од центарот на Полихроно и тоа на само 200 метри од прекрасната песочната плажа на Полихроно. Во својот состав вилата располага со  студија и 1 апартман. Заедничко на сите соби е тоа што нудат сопствена  мини-кујна со основен прибор, купатило, ТВ, клима уред , тераса со гарнитура и завидна комоција. Самото место дење ви нуди уживање во бујната медитеранска вегетација со плитка, песочна плажа и кристално чисто море со тиркизна боја, а навечер богат избор на места за забава – таверни, кафичи и креативни продавници


ВИЛА “АГАПИ” - 2024

 

ТЕРМ

ИНИ

27.06

04.07

04.07

11.07

11.07

18.07

18.07

25.07

25.07

01.08

01.08

08.08

08.08

15.08

15.08

22.08

22.08

29.08

 

29.08

05.09

НОЌИ

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/3

339

389

439

459

479

479

479

459

439

419

1/4

359

409

459

479

499

499

499

479

459

439

1/2+2

379

429

479

509

549

549

549

509

489

469

 

 

 

 

 • Ø Цените се за сместување се на база 8 дена 7 ноќи 
 • Ø Вилата е оддалечена 130м од песочната плажа 
 • Ø Сместувањето е во студиа со 1/3 и 1/4 кревети и апартмани со одвоена кујна и дневна од спалната соба со 1/2 + 2(4) кревети
 • Ø Сите соби се опремени со: туш, WC, и клима уред вклучен во цената
 • Ø Повратен билет изнесува 40€ за возрасни и 30€ зе деца на возраст од 2-12 години
 • Ø Поаѓањето е во 05ч а враќањето е во 12ч по локално врме
 • Ø Патничкото осигурување не е вклучено во цената и изнесува 7€ по лице до 65 годишна возраст и 5€ зa деца на возраст од 2-12 години
 • Ø Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1€ по соба на ден
 • Ø Цените се изразени во евра, а уплатата е во денарска противвредност 1€ = 62.оо денари

 

ЛЕТОВАЊЕ ПРЕД И ПО СЕЗОНА

– ПОЛИХРОНО –

ТЕРМИНИ

НОЌИ

ВОЗРАСНИ

ПРВО ДЕТЕ ОД

2 - 12 ГОД

ВТОРО ДЕТЕ ОД

2 - 12 ГОД

23.05 - 28.05

5

70

60

/

28.05 - 02.05

5

80

70

/

02.06 - 07.06

5

90

80

/

07.06 - 12.06

5

100

90

/

12.06 - 17.06

5

110

100

/

17.06 - 22.06

5

120

110

/

22.06 - 27.06

5

130

120

/

 

ТЕРМИНИ

НОЌИ

ВОЗРАСНИ

ПРВО ДЕТЕ ОД

2 - 12 ГОД

ВТОРО ДЕТЕ ОД

2 - 12 ГОД

05.09 - 10.09

5

130

120

/

10.09 - 15.09

5

120

110

/

15.09 - 20.09

5

110

100

/

20.09 - 25.09

5

100

90

/

25.09 - 30.09

5

90

80

/

30.09 - 05.10

5

80

70

/

 

 • Ø Цената е за сместување на база 6 дена 5 ноќи со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио / апартман 
 • Ø Попустот за деца важи во присуство на 2 возрасни лица 
 • Ø Вилата е оддалечена 130м од песочната плажа 
 • Ø Сместувањето е во студиа со 1/2, 1/3 и 1/4 кревети и апартмани со одвоена кујна и дневна од спалната соба со 1/3 + 2(5) кревети
 • Ø Сите соби се опремени со: туш, WC, и клима уред вклучен во цената
 • Ø Поаѓањето е во 03ч а враќањето е во 12ч по локално врeме
 • Ø Патничкото осигурување не е вклучено во цената и изнесува 5€ по лице до 65 годишна возраст и 3€ зa деца на возраст од 2-12 години
 • Ø Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1€ по соба на ден
 • Ø Цените се изразени во евра, а уплатата е во денарска противвредност 1€ = 62.оо денари