С-Апартман (73)

S-APARTMENT се наоѓа во близина на вториот влез во Ханиоти, после бензинската Osipiadis Tariel. Прекрасната песочната плажа е оддалечена на околу на 250 м . Апартманот е реновиран во 2022 год, капацитетот на сместување е до 5 возрасни лица.  Опремен е со кујна, основни елементи и прибор за готвење и ручање, шпорет голрм со рерна, голем фрижидер, ново купатило, голема поврзана тераса околу цел апартман,  wi-fi, клима.  (ТВ нема)

1/4+1 апартман -две спални соби (француски лежај + два единечни кревети ), + единечен кревет на спуштање во дневната

Гостите се сместуваат во исчистени соби, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

 

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h.

 

GPS:  39.9984488,23.573658

 

ВАЖНA НАПОМЕНА:  За хигиената на апартманот се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Апартманот не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи, паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

ПОПУСТИ:

-10% попуст за резервација со 50% уплата до 18.03.2024
-7% попуст за резервација со 50% уплата до 10.05.2024


ЦЕНОВНИК  (Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања)

Период

Ноќи

1/4 

1/4+1

Коментар

19.05-26.05.2024

7

149€

179€

промо

26.05-02.06.2024

7

179€

209€

промо

02.06-09.06.2024

7

269€

289€

 

09.06-16.06.2024

7

339€

379€

 

16.06-23.06.2024

7

379€

409€

 

23.06-30.06.2024

7

419€

479€

 

30.06-07.07.2024

7

479€

529€

 

07.07-14.07.2024

7

509€

569€

 

14.07-21.07.2024

7

589€

649€

 

21.07-28.07.2024

7

589€

649€

 

28.07-04.08.2024

7

589€

649€

 

04.08-11.08.2024

7

589€

649€

 

11.08-18.08.2024

7

589€

649€

 

18.08-25.08.2024

7

529€

569€

 

25.08-01.09.2024

7

459€

489€

 

01.09-08.09.2024

7

389€

419€

 

08.09-15.09.2024

7

309€

349€

 

15.09-22.09.2024

7

179€

209€

промо

22.09-29.09.2024

7

139€

159€

промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, a најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

 

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,

 • Интернет (Wi-fi)

 • Клима уред

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,

 • Патничко осигурување 150 ден.,

 • Паркинг

 • Туристичка такса 1,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).

 Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

 

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики (секоја Недела)

време на поаѓање

цена

Скопје – Дрводекор

04;00

45 €

Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол) 

04;30

45 €

Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес

03;40

60

Неготино – (БП Неготино)

05;00

45 €

Граничен премин – (БП Шимов)

06;00

45 €

Цена по лице за превоз  Битола- Халкидики (секоја Недела)

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

05;00

40 €

Прилеп – (БП Селида),  трансфер до Битола

04;15

40€

Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола

03;15

50

Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола

03;30

50

Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола

04;15

50

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

локално (грчко)  време

македонско време

летовалиште

15:00

14:00

Калитеа

14:45

14:00

Полихроно

14:30

13:30

Ханиоти

14:15

13:15

Пефкохори

 

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.

 • Комплетна доплата 15 дена пред поаѓање.

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.

 • Попустите не може да се комбинираат.

 • Организаторот го задржува правото да ги продава своите капацитети преку понудата LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Страните кои платиле за аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.

 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.

 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.

 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.

 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).

 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Отказ на резервации:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.

 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.

 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.

 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

 • Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација

 • Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

 Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на (представникот). Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции

 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.