VILA SIRAGAS (5)

ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,трета година во употреба)на 30 – 40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2 студиа (за две возрасни и две деца до 12 г.), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси, WI-FI.. Сите се со поглед према море. Можност за користење 2 лежалки и чадор, 2 кафиња  и 2 води(0.5л) за  7 еур. Во ресторанот на в.Сирагаст гостите на Бран имаат попуст од 20%. Користењето на климата е вклучена во цената.

ПЕРИОД

Ноќ 1/2стд 1/3стд 1/2+2стд

1/2+1/2aпп

-мазонета

02.06-09.06

7 180 200 220

260

09.06-16.06

7 240 260 280

320

16.06-23.06

7 340 360 380

440

23.06-30.06

7 380 400 420

490

30.06-07.07

7 440 460 480

560

07.07-14.07

7 460 480 500

580

14.07-21.07

7 480 500 520

600

21.07-28.07

7 490 520 540

620

28.07-04.08

7 490 520 540

620

04.08-11.08

7 490 520 540

620

11.08-18.08

7 490 520 540

620

18.08-25.08

7 480 500 520

600

25.08-01.09

7 460 480 500

580

01.09-08.09

7 360 380 400

460

08.09-15.09

7 260 280 300

360

15.09-22.09

7 200 220 240

290

22.09-29.09

7 160 180 200

240

Цените се изразени во евра( 1евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 1.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.
Цена за превоз: 2900 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 2200 денари.

Напомена:
Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 300 ден, од 65 = 500 ден.

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време.
Можност за плаќање на 3 рати + 5 % од цената.
Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. и на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Локација:
Vrachos  Sirakgast Ionian Sea Appartments
Unnamed Road, 480 62 POST CODE , Greece