VILA CENTAR (19)

 

Вила Центар-Калитеа 2024

 

Вила Центар се напoа вo центарoт на Калитеа, на самoтo шеталиште. Дoбрата лoкација на oбјектoт oвoзмoжува брза дoстапoпст на гoстите дo плажа (200 метри) и дo гoлем брoј супермаркети, прoдавници и рестoрани. Препoрачлива е за сместување гости кои уживаат во ноќните забави и живите прошетки во местото. Студијата се комплетно опремени со мини кујна, телевизор, клима уред, тераса кон Исток и купатило. Вилата поседува и бесплатен безжичен интернет, додека користењето на клима уредот се плаќа на лице место. Калитеа важи за место со прекрасна природна идила со зеленило и плажи со бел песок и кристално бистра вода.

 

Наем на студио/апартман цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

 

*5 %попуст за резервации и уплати до 20/02/2024*

 

 

 

Tермин

26.05.

02.06.

09.06

16.06

23.06

30.06

07.07

14.07

21.07.

Студио 1/2

199 еур

209 еур

229 еур

249 еур

279 еур

329 еур

339 еур

349 еур

379 еур

Студио 1/3

209 еур

239 еур

239 еур

259 еур

289 еур

339 еур

349 еур

359 еур

389 еур

Апартман 1/5 ( 4+1)

349 еур

359 еур

369 еур

379 еур

399 еур

419 еур

439 еур

489 еур

529 еур

 

 

Термин

28.07

04.08

11.08

18.08

25.08

01.09

08.09

15.09

22.09

Студио 1/2

389 еур

389 еур

379 еур

349 еур

339 еур

329 еур

279 еур

229 еур

209 еур

Студио 1/3

399 еур

399 еур

389 еур

359 еур

349 еур

339 еур

289 еур

239 еур

219 еур

Апартман 1/5 (4+1)

569 еур

569 еур

539 еур

499 еур

429 еур

399 еур

359 еур

349 еур

339 еур

 

Во цената е вклучено:

 

-  наем на студио/апартман за 7 ноќи

-  преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

 

Во цената не е вклучено:

-  патничко осигурување

-  туристичка такса 1,5 € по соба по ден (се плаќа вп агенција)

 

Попусти:

-  деца до 2 години: бесплатнп(без седиште)

-  деца по 2 до 6 гпдини: само превоз 30 €


-  деца од 6 до 12  години: 50% попуст

-  трето лице во трокреветна соба и петто лице во дуплекс: 50% попуст

-  преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

-  за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % по цената за наем на студио

 

Само превоз (повратно):

-  деца до 2 години: бесплатно (без седиште)

-  деца од 2 до 12 години: 30 €

-  возрасни: 45 €

 

 

Напомени:

-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

-  Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.                                                                             

- Собите се  напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.

-  Бројпт на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.

-  Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                                   

-   Превозот со автобус  се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според

локалните сообраќајни услови.

-  Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-  уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)