• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DIMITRA (24)

Поаѓање од Кичево и од други градови во Македонија

Вила Димитра се наоѓа на 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40м одалеченост од вилата каде  има бесплатен паркинг.

Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, клима без доплата и wi-fi, истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима без доплата и wi-fi.
Петтокреветното студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата  и wi-fi.

GPS кординати: 40°4’32”N,23°26’41”E


ПРОМО АРАНЖМАНИ:

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

Објавено: 13.02.2021

ВИЛА ДИМИТРА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Сутерен 1/3  (студиоза 3 лица)

1/3  (студиоза 3 лица)

1/4  (студиоза 4 лица)

1/5 (студиоза 5 лица)

Коментар

23.05-30.05.2021

7

69

79

89

100

Промоцени

30.05-06.06.2021

7

95

107

119

143

Промоцени

06.06-13.06.2021

7

131

153

164

197

 

13.06-20.06.2021

7

219

241

263

285

 

20.06-27.06.2021

7

252

274

285

296

 

27.06-04.07.2021

7

307

329

340

373

 

04.07-11.07.2021

7

340

362

373

395

 

11.07-18.07.2021

7

351

373

384

417

 

18.07-25.07.2021

7

384

406

417

461

 

25.07-01.08.2021

7

395

417

428

472

 

01.08-08.08.2021

7

395

417

428

472

 

08.08-15.08.2021

7

395

417

428

472

 

15.08-22.08.2021

7

351

373

384

406

 

22.08-29.08.2021

7

307

329

351

384

 

29.08-05.09.2021

7

263

274

296

307

 

05.09-12.09.2021

7

175

186

197

219

 

12.09-19.09.2021

7

143

155

167

179

Промоцени

19.09-26.09.2021

7

83

95

107

119

Промоцени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -4:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон) 30еур
 • -4:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола – 30еур
 • -3:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола -35еур
 • -3:45 Кичево (  пред Т.А. Меридијан) Трансфер од Битола – 35еур
 • -3:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола -35еур
 • -4:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола – 35еур
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)

* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на патување

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево (  пред Т.А. Меридијан) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.