VILLA VELISSARIOS (24)

Вила Велисариос се наоѓа во Врахос на помалку од 40 метри оддалеченост од плажа т.е втор ред. Вилата е изолирана од врева, опкружена е со зеленило и преполн двор со цвеќиња и дрва.

Велисариос е вистински избор за мирен одмор. Вилата располага со:

Двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување (фотелја), поволно само за дете до 12год.

Трокреветни со едно дупло легло и едно единечно легло, за 3 возрасни лица.

Собите имаат мини кујна, опремена со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, сопствен тоалет со туш, балкон и интернет.

Не е дозволено сместување на повеќе од 3 лица во двокреветните соби – Капацитет (мак. 2 возрасни + дете со неполни 12год) 1/3 (макс 3 возрасни)

 

Туристичка такса се наплаќа на лице место по соба на ден по 1,5еур

Користењето на клима уредот не е вклучено во цената и изнесува 6 евра на ден ( се плаќа на лице место ). 

 

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Првите два и последните два термина се промо цени, и не следува попуст за рана резервација

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.02.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024. СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

Датуми Triple Double +1 child
21.05.2024 - 28.05.2024 139 € 109 €
28.05.2024 - 04.06.2024 189 € 169 €
04.06.2024 - 11.06.2024 259€
239€
11.06.2024 - 18.06.2024 279€
259€
18.06.2024 - 25.06.2024 299€
279€
25.06.2024 - 02.07.2024 329€
287 €
02.07.2024 - 09.07.2024 399€
379€
09.07.2024 - 16.07.2024 459€
439€
16.07.2024 - 23.07.2024 459€
439€
23.07.2024 - 30.07.2024 459€
439€
30.07.2024 - 06.08.2024 459€
439€
06.08.2024 - 13.08.2024 459€
439€
13.08.2024 - 20.08.2024 409€
399€
20.08.2024 - 27.08.2024 359€
339€
27.08.2024 - 03.09.2024 279€
259€
03.09.2024 - 10.09.2024 239€
204 €
10.09.2024 - 17.09.2024 199 € 179 €
17.09.2024 - 24.09.2024 159 € 139 €

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • -Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) -65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Време на поаѓање за Врахос:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Координати: 39.174520845533586, 20.550376710289164