VILA KIERION (18)

ВИЛА “КИЕРИОН СТУДИО“  100 МЕТРИ ОД ПЛАЖА

МОРЕ – ПЛАНИНА – БОРОВА ШУМА 

Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг.На оддалеченост од 400км. и 30 мин.возење со траект се пристигнува на островот Тасос.Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето.Изобилува со борова шума и мирис на медовина,природни сенки и планински возвишенија.Ипсарион со 1.204мнв е планината која гордо извишена стои над плажата Скала Потамиа и Голден бич.Во должина од 3км.се простира плажата на Скала Потамиа и Голден Бич споени во една плажа , означени со плаво знаменце за чистота и квалитет.Кога сонцето ќе го достигне зенитот на својот одсјај , плажата асоцира на злато.


 ВилаКЕРИОН лоцирана во Скала Потамиа  на оддалеченост околу 100 метри од плажата Голден бич.Извонредна местоположба на вилата која излегува на една од најубавите плажи на островот.На само неколку метри од вилата има супермаркети,ресторани,таверни

 


КОРИСТЕЊЕ НА  WI – FI   ( БЕСПЛАТНО)

Доплата за користење на клима уред 7 € од ноќ од соба

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

 

ДОПЛАТА ЗА  ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА:

  • 60 € за возрасни – повратна карта
  • 45€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • 45 € за возрасни или деца – карта во еден правец;

 

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА :

  • 20€ за возрасни – повратна карта;
  • 15 € за дете од 02 – 12 години – повратна карта;

 

*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 02:00 часот;

*Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот


ОПИС НА СОБИТЕ

Студио бр.4(високо приземје)

(1/2)

Студиото се наоѓа на високо приземје.Има еден дупол кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со страничен поглед кон море и убав двор полн со зеленило. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

Студио бр.5(прв кат)

(1/3)

Студиото се наоѓа на прв спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило и поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

Студио бр.8(прв кат)

(1/3)

Студиото се наоѓа на втор спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет кој се извлекува од под дуплиот ,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило и поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.


 
Напомени

Места на поаѓање

  • Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 02:00 часот;
  • Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот

Локација

GPS координати: 40.708525, 24.757039 40°42’30.7″N 24°45’25.3″E