VILA TASOULA (26)

Вилата се наоѓа во централниот мирниот дел на Лептокарија, на само 20 метри од песочната плажа.
Студијата се наоѓаат на приземје и сите се со поглед према морето.
Мал но многу убаво уреден двор пред вилата, во непосредна близина ресторани, кафетерии, маркет..
Препорака за вистински одмор…..
Во студијата: опремена мини кујна, клима уред, безжичен интернет, балкун
Еден брачен кревет + еден единечен

 

40.05901291725621, 22.568684789853336

 

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Термин 1/2 1/2+1
25.05.-01.06.24 89.00 109.00
01.06.-08.06.24 139.00 159.00
08.06.-15.06.24 179.00 189.00
15.06.-22.06.24 209.00 229.00
22.06.-29.06.24 249.00 269.00
29.06.-06.07.24 289.00 309.00
06.07.-13.07.24 329.00 349.00
13.07.-20.07.24 349.00 369.00
20.07.-27.07.24 389.00 399.00
27.07.-03.08.24 399.00 419.00
03.08.-10.08.24 399.00 419.00
10.08.-17.08.24 399.00 419.00
17.08.-24.08.24 379.00 389.00
24.08.-31.08.24 349.00 359.00
31.08.-07.09.24 299.00 319.00
07.09.-14.09.24 269.00 289.00
14.09.-21.09.24 199.00 219.00
21.09-28.09.24 129.00 149.00

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари


Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, (плаќа само за превоз)


Во ценате Е вклучено:
7 ноќевања во студио

Безжичен интернет


Во ценате НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување ( задолжително е да се има ) 150 ден.

Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 1,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)


Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени

На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (попустот важи само за редовни цени)
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

 

Напомена:
во зависност од бројот на патници наизменично можно е превозот да оди и преку Меџитлија и преку Евзони

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање:

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 € 35 €
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 € 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 € 50 €
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 € 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 € 35 €
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 € 30 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 € 30 €
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 € 40 €
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 € 40 €
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 € 40 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

Грчко време Македонско време Летовалиште
13;30 12;30 Неи Пори
14;00 13;00 Лептокарија
14;50 13;50 Паралија

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.