VILA ZAFIRIA (15)

Вилата ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел на само неколку минути од центарот и  на 150 метри од плажа.  Реновирана во 2019 година. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ,  WiFi (од 01 Јуни) и клима уред, вклучена во цената.

 

 

Попуст 10 % за 50 % уплата заклучно со 31.03.2024

 

ТЕРМИН

НАЕМ

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 СТД

1/3 АПП 

1/4 АПП

 

26.05

7 ноќи

220 €

240 €

260

290 €

02.06

7 ноќи

250 €

270 €

290

350 €

09.06

7 ноќи

310 €

350 €

370

430 €

16.06

7 ноќи

350 €

370 €

390

470 €

23.06

7 ноќи

370 €

390 €

430

510 €

30.06

7 ноќи

390 €

420 €

450

550 €

07.07

7 ноќи

430 €

460 €

490

580 €

14.07

7 ноќи

470 €

490 €

530

650 €

21.07

7 ноќи

470 €

490 €

530

650 €

28.07

7 ноќи

470 €

490 €

530

650 €

04.08

7 ноќи

470 €

490 €

530

650 €

11.08

7 ноќи

470 €

490 €

530

650 €

18.08

7 ноќи

450 €

470 €

500

600 €

25.08

7 ноќи

380 €

420 €

460

550 €

01.09

7 ноќи

350 €

370 €

400

450 €

08.09

7 ноќи

260 €

290 €

350

390 €

15.09

7 ноќи

220 €

240 €

270

320 €

22.09

7 ноќи

180 €

200 €

220

240 €

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14:00 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник  има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Oпис на собите:

 • Студио бр.2 и бр.3 – двокреветно студо, брачен кревет, на 1кат.
 • Студио бр.6 и бр.7 – трикреветно студио, брачен и единечен кревет, на 2кат.
 • Студио бр.Б – четворокреветно студио, 4 единечни кревети, на приземје.
 • Апартман бр. А – трокреветен апартман со две соби, брачен во спална, единечен во кујна, на приземје.
 • Апартман бр. 1 и бр.4 – трокреветен апартман со две соби, брачен во спална, единечен во кујна, на 1кат.
 • Апартман бр.5  – трокреветен апартман со две соби, 2 единечни во спална, единечен во кујна, на 2кат.
 • Апартман бр.8 – четворокреветен апартман, брачен во спална, два единечни во кујна, на 2кат.

 

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

Локација:

40.01901380779463, 23.527106306911318