VILA MARIA (66)

Вила '' Maria ''е лоцирана во центарот на Неа Флогита 50 метри од плажа, во близина на хотел ''Corfu'' . Вилата располага со четири-креветен апартман (спална соба со два единечни кревети од која се излегува на тeраса, WC, кујна и дневен престој каде што можат да се сместат уште двајца, дневниот престој излегува на тeраса и има lcd-tv со тотал TV).

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 (јуни и септември)

5% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 (јули и август)

*попустот не важи за промо цени *доплата за туристичка такса 1.5 евра на ден во агенцијата.

Цени за наем на апартманот

Термини 1/4 Апартман Бр.Ноќевања

24.05.2024

180 промо

8

01.06.2024

280

7

08.06.2024

350

7

15.06.2024

410

7

22.06.2024

470

7

29.06.2024

520

7

06.07.2024

580

7

13.07.2024

610

7

20.07.2024

610

7

27.07.2024

640

7

03.08.2024

640

7

10.08.2024

610

7

17.08.2024

610

7

24.08.2024

540

7

31.08.2024

480

7

07.09.2024

410

7

14.09.2024

340

7

21.09.2024

240

7

*Користењето на клима уред и интернет е вклучено во цената 

Услови под кои важи аранжманот

  Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница  е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 

 •  
  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)

  • За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

  • Туристичката агенција има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.

  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

  • т.а не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

  • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

  • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. и на самата агенција.