VILA RANIA (15)

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа и на 300м од центарот на градот.

 

Попуст 15 % за 50 % уплата заклучно со 31.03.2024

 

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3 АПП

1/4 АПП

1/5 АПП

26.05

7 ноќи

260

310

360

02.06

7 ноќи

320

370

410

09.06

7 ноќи

410

460

490

16.06

7 ноќи

450

490

510

23.06

7 ноќи

490

530

580

30.06

7 ноќи

510

550

610

07.07

7 ноќи

560

590

660

14.07

7 ноќи

630

690

750

21.07

7 ноќи

630

690

750

28.07

7 ноќи

630

690

750

04.08

7 ноќи

630

690

750

11.08

7 ноќи

630

690

750

18.08

7 ноќи

590

650

710

25.08

7 ноќи

510

580

660

01.09

7 ноќи

400

450

510

08.09

7 ноќи

320

370

470

15.09

7 ноќи

270

320

360

22.09

7 ноќи

230

250

290

 

Во цената е вклучено

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 • Wi fi интернет
 • Вклучена клима

Во цената не е вклучено

 • Туристичка такса 220 мкд за целиот престој се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ:

Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани располагаат со комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.

 

Напомени и услови:

 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години в окревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро = 62 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

 

Локација 

40.09270184225291, 23.78863484602343