• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел ”ГРБАЉ” 3* (5)

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Хотел ”ГРБАЉ” 3* – со добра местоположба на 400-500 м. од Словенска плажа, со сопствен паркинг: 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со балкон, twc, тв, wi-fi, и клима – вклучена во цената.

Период Ноќ Ноќ. со појадок Полупансион
05.06-12.06 7 175 еур 230 еур
12.06-19.06 7 180 еур 240 еур
      19.06-26.06 7 190 еур 250 еур
26.06-03.07 7 200 еур 260 еур
03.07-10.07 7         220 еур 280 еур
10.07-17.07 7 230 еур 290 еур
17.07-24.07 7 240 еур 300 еур
24.07-31.07 7  240 еур 300 еур
31.07-07.08 7 240 еур 300 еур
07.08-14.08 7 240 еур 300 еур
14.08-21.08 7 240 еур 300 еур
21.08-28.08 7 230 еур 290 еур
28.08-04.09 7 210 еур 270 еур
04.09-08.09 4 105 еур 135 еур
08.09 -11.09 3 80 еур 105 еур

 

Цените се во евра за 3,4 и 7 ноќевање со појадок и полупансион по лице – без превоз.


Деца со родители до 4.99 год. – гратис, а од 5 до 12 год. во 1/3 и 1/4 плаќаат=50 %,трето лице плаќа=70 %, користат: храна и кревет.

 

Автобуски превоз: 50 €- повратен билет, 35 €- еден правец; деца 35 €,еден правец=25 €  

 

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање: Јуни: 05, 12, 19, 26 Јули: 03, 10, 17, 24, 31 Август: 07, 14, 21, 28 Септември: 04, 08.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност – 1 € = 61.8 денари.


Напомена:

Доплата за туристичка такса и осигурување 1,5 € по лице по ден, за деца од 12-18 год. = 1 € по ден (плаќање во агенција).
Доплата за патничко здравствено осигурување за 7 дена до 65 год = 150 ден.
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.