• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA YALOS (24)

Студиа YALOS се ново изградени студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина. 

Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, Клима (со доплата 6еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми, од тие кој се опремени преку . За подобра ориентација и наоѓање на вилата е ресторанот Лионикис кој е лоциран под студиата. 


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД 

Последните два термина се промо цена и не подложат на попуст 

 

Удобности
 •  Клима
 •  TV
 •  WI-FI
 • Цени - Табела
 • Цени по соба

Датуми

1/3front

1/3back

11.06.2022 - 18.06.2022

249 €

219 €

18.06.2022 - 25.06.2022

299 €

269 €

25.06.2022 - 02.07.2022

349 €

329 €

02.07.2022 - 09.07.2022

389 €

359 €

09.07.2022 - 16.07.2022

389 €

359 €

16.07.2022 - 23.07.2022

389 €

359 €

23.07.2022 - 30.07.2022

389 €

359 €

30.07.2022 - 06.08.2022

389 €

359 €

06.08.2022 - 13.08.2022

389 €

359 €

13.08.2022 - 20.08.2022

369 €

339 €

20.08.2022 - 27.08.2022

319 €

299 €

27.08.2022 - 03.09.2022

289 €

269 €

03.09.2022 - 10.09.2022

269 €

249 €

10.09.2022 - 17.09.2022

239 €

219 €

17.09.2022 - 24.09.2022

189 €

199 €

24.09.2022 - 01.10.2022

169 €

179 €

 

 

 • Превоз

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) - 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) - 40€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола -спортска сала – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола  - 40€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 55€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • - Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • - Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или при промена на цената на горивото

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • 04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола