VILA BEST (77)

Вила “ БЕСТ” – Ксамил е лоцирана на  300 м од една од повеќето плажи во Ксамил.Располага со 6 двокреветни студија ,6 трокреветни,2 четворокреветнистудиаи 4 четворокреветни апартмани.Студијата и апртманите се опремени со кујна,клима уред,WiFi,купатило .Секој од сместувачките единици има излез на тераса.Вилата има сопствен паркинг.

                                  

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА 

ТЕРМИН           

бр.на ноќи

   1 / 2 студио

1 / 3 студио

1/4 студио

1 / 4 апартман

25.05 – 01.06.2024

7

 

119

135

 

149

 

159

 

01.06 – 08.06.2024

 

7

129

169

 

175

 

199

 

08.06 – 15.06.2024

 

7

 

149

195

 

215

 

239

 

15.06 – 22.06.2024

 

7

 

194

244

 

264

 

294

 

22.06 – 29.06.2024

 

7

 

249

269

 

289

 

299

 

29.06 – 06.07.2024

 

7

 

289

299

 

320

 

370

 

06.07 – 13.07.2024

 

7

 

309

319

 

359

 

389

 

13.07 – 20.07.2024

 

7

 

325

339

 

369

399

 

20.07 – 27.07.2024

 

7

 

325

339

 

379

 

439

27.07 – 03.08.2024

 

7

 

325

339

 

379

 

439

 

03.08 – 10.08.2024

 

7

 

325

339

 

379

 

439

 

10.08 – 17.08.2024

 

7

 

325

339

 

379

 

439

 

17.08 – 24.08.2024

 

7

 

279

315

 

325

 

399

 

24.08 – 31.08.2024

 

7

 

234

294

 

305

 

379

 

31.08 – 07.09.2024

 

7

 

219

259

 

279

 

309

 

07.09 – 14.09.2024

 

7

 

159

189

 

239

 

259

 

14.09 – 21.09.2024

7

 

109

 

139

 

159

 

179

 

Термини за превоз  Ксамил / Саранда

Мај

Јуни

Јули

Август

Септември

Скопје

 Ксамил

 Скопје

 Ксамил

Скопје

Ксамил

Скопје

Ксамил

Скопје

Ксамил

24.05.2024

25.05.2024

 

01.06.2024

05.07.2024

06.07.2024

02.08.2024

03.08.2024

06.09.2024

07.09.2024

31.05.2024

 

07.06.2024

08.06.2024

12.07.2024

13.07.2024

09.08.2024

10.08.2024

13.09.2024

14.09.2024

 

 

14.06.2024

15.06.2024

19.07.2024

20.07.2024

16.08.2024

17.08.2024

 

21.09.2024

 

 

21.06.2024

22.06.2024

26.07.2024

27.07.2024

23.08.2024

24.08.2024

 

 

 

 

28.06.2024

29.06.2024

 

 

30.08.2024

31.08.2024

 

 

 

Превоз  од Скопје до Саранда и Ксамил  

Цена за превоз  од Скопје  за   Саранда / Ксамил :

 

Возрасен 

OW                                 RT

Деца од 2- 10 год.

OWRT 

САРАНДА

40                                50  

30 €                       40 € 

КСАМИЛ

40                                50  

30 €     40 € 

ТРАНСФЕР  10 ЕУР

ПОАЃАЊЕ  ОД 

Време

ПОАЃАЊЕ ОД 

 

КУМАНОВО

21:30

КСАМИЛ

12:00

СКОПЈЕ

23:00

САРАНДА

12:30

ТЕТОВО

00:00

 

ГОСТИВАР

00:30

 

КИЧЕВО

01:30

 

СТРУГА

02:00

 

ВАЖНО :Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализирапрекуграничен премин Ќафасан.

 

Напомени:

 • Дете до 2 години дозволено да спие со родител на еден лежај;
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на дополнителна смена
 • Климата е вклучена во цената;
 • Собите се преземаат во 14:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локалновреме;
 • Сместување може да користат само број на лица за кои има извршено уплата
 • Гостите се должни да се грижат захигиенатаи интериерот на собите;
 • Сите евентуални штети настанати за време на престојот се на товар на гостинот
 • Тргнувањето од Скопје е од паркингот пред хотел ВИП во 23:00 часот еден ден порано од дадениот термин за сместување
 • Можност за патување и со лична карта
 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд
 • Резервација се врши со уплата на 30 % депозит од тотал сумата на аранжманот,доплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 • Седиште по избор 15 еур за во 2 правци