• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

С-Студио (73)

S-STUDIO се наоѓа на 20м. од пешачката зона со многубројни продавници, кафичи, на само 2мин. До прекрасната песочната плажа и на 800 м. од познатиот бич бар Молос . Студиото е трокревето (ново 2019 ) опремени со основни елементи и прибор за готвење и ручавање, тоалет, тераса, wi-fi, клима.


3+1 студио,  француски лежај + единечен кревет+ помошен кревет
(погоден за 3 возрасни лица, или за фам. со 2 деца до 12год.)

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

 • Check in: 14:00h.
 • Check out: 09:00h.

GPS:39.9998377,23.5757081


Важна Напомена: За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.


-7 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2022

Период Ноќ. 1/3 студио 1/3+1 студио Коментар
22.05-29.05.2022 7 89 107 промо
29.05-05.06.2022 7 119 149 промо
05.06-12.06.2022 7 159€ 199€  
12.06-19.06.2022 7 229€ 259€  
19.06-26.06.2022 7 289€ 329€  
26.06-03.07.2022 7 309€ 339€  
03.07-10.07.2022 7 339€ 369€  
10.07-17.07.2022 7 379€ 409€  
17.07-24.07.2022 7 419€ 449€  
24.07-31.07.2022 7 419€ 449€  
31.07-07.08.2022 7 419€ 449€  
07.08-14.08.2022 7 419€ 449€  
14.08-21.08.2022 7 419€ 449€  
21.08-28.08.2022 7 379€ 409€  
28.08-04.09.2022 7 339€ 369€  
04.09-11.09.2022 7 249€ 279€  
11.09-18.09.2022 7 159€ 189€ промо
18.09-25.09.2022 7 99€ 109€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање,
 • клима уред 
 • wi-fi.

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • патничко осигурување,
 • туристичка такса 0,50 еур на ден, (се плаќа во агенцијата).

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • Битола ( Автобуска станица Транскоп -на перо) – 35 по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 35 по лице
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45 по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 40 по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице04:30 h
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) –35€ по лице
 • Куманово (бензинска пумпа,Макпетрол)-35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес– 45 по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово –45 по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје, Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Останати услови!!!!

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студиото е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.
 • По завршување на Вашето летување, должни сте студиото да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.