HOTEL MELBOURNE (58)

ХОТЕЛ МЕЛБУРН 

Хотел Мелбурн се наоѓа на 250м од плажа. Располага со 1/4 апартмани кои се опремени со одвоена спална (со брачен кревет или два одвоени кревети) и кујна во која има дополнително има една или две софи кои се пуштаат и  тоалет. На најгорниот кат хотелот има и ½ студија (без кујна) кои имаат сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер. Сите соби располагаат со ТВ, клима уред, Wi-Fi и тераса. Хотелот поседува и лифт.. Ценовник бр.1 (01.12.2023)

 

 

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз), трето и четвтро лице гратис сместување во апартман!!!
-20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТИ ДО 31.12.2023

СМЕНА

ПЕРИОД

НОЌЕВАЊА

½ СТУДИО

¼ АПАРТМАН

1

25.05-01.06

7

75 ПРОМО

90 ПРОМО

2

01.06-08.06

7

85 ПРОМО

100 ПРОМО

3

08.06-15.06

7

130

150

4

15.06-22.06

7

140

160

5

22.06-29.06

7

150

180

6

29.06-06.07

7

160

190

7

06.07-13.07

7

170

200

8

13.07-20.07

7

180

220

9

20.07-27.07

7

190

230

10

27.07-03.08

7

190

230

11

03.08-10.08

7

190

230

12

10.08-17.08

7

190

230

13

17.08-24.08

7

180

220

14

24.08-31.08

7

170

210

15

31.08-07.09

7

150

200

16

07.09-14.09

7

140

180

17

14.09-21.09

7

100 ПРОМО

140 ПРОМО

18

21.09-28.09

7

80 ПРОМО

120 ПРОМО

-За патување со сопствен превоз од цената се намалува  10 евра по лице. Доплата за превоз  - 45 евра за возрасни и 35 евра за деца до 12год 

 

-  Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.                                                                                                                                 

-  Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1парче рачен багаж.

-  Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.


- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за  поаѓање 15минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот    на летната сезона можни се   определени доцнења за кои однапред се извинуваме.  Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец     ( освен седиштата 1 и 2 )
    • Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

-          За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

-          Промо цените се со пресметан попуст и не се одбива за патување со сопствен превоз,

-          Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
  • Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.
  • Попустот важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)


НАПОМЕНА

-  За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.

-  Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

-  Сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот

-  Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

- Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите. 

-  Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.

-  Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..

-  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

-  За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.


Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Во случај на отказ на аранжан кој е со попуст за рана уплата 50 % од сумата е неповратна а вториот дел од 50 % се задржуваат согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.