• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MEROPI (24)

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила. Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.
Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.
Капацитетот на овие соби е 3 возрасни лица, или 2 возрасни лица со 2 деца од кои второто дете да нема полни 6 години бидејќи дели легло со родители, и не му следува дополнително легло.

За резервации до 10.06.2021 -10% попуст

Датуми Ноќевања Studio 3 ADL
Од: 23-05-2021
До: 30-05-2021
7 82еур
Од: 30-05-2021
До: 06-06-2021
7 119еур
Од: 06-06-2021
До: 13-06-2021
7 153еур
Од: 13-06-2021
До: 20-06-2021
7 209еур
Од: 20-06-2021
До: 27-06-2021
7 252еур
Од: 27-06-2021
До: 04-07-2021
7 307еур
Од: 04-07-2021
До: 11-07-2021
7 329еур
Од: 11-07-2021
До: 18-07-2021
7 373еур
Од: 18-07-2021
До: 25-07-2021
7 405еур
Од: 25-07-2021
До: 01-08-2021
7 405еур
Од: 01-08-2021
До: 08-08-2021
7 405еур
Од: 08-08-2021
До: 15-08-2021
7 405еур
Од: 15-08-2021
До: 22-08-2021
7 362еур
Од: 22-08-2021
До: 29-08-2021
7 340еур
Од: 29-08-2021
До: 05-09-2021
7 285еур
Од: 05-09-2021
До: 12-09-2021
7 209еур
Од: 12-09-2021
До: 19-09-2021
7 142еур
Од: 19-09-2021
До: 26-09-2021
7 98еур

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)
 
Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   
 
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети). Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете со неполни 6 години во легло со возрасен.
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
-4:00 Скопје (Дрводекор)
-4:30 Велес (БП мотел Македонија)
-5:00 Неготино (БП Неготино)
-5:40 Удово (БП Удово)
-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
-2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола
Поаѓање од Грција:
-15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
-16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита
 
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме