VILA LITCA 2 (66)

Вила ,,LITCA-2'' е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ''Corfu'', околу 70 метри. од плажа.. Вилата располага со ниско приземје,високо приземје, прв кат и втор кат. 

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 за смените во (јуни и септември)

 - 5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 (јули и август)

*попустот не важи за промо цени 

 

 

Цени за термини за наем на апартмани/студија1/4Апартман

Термини Бр.ноќевања 1/3 Студио 1/4 Апартман 1/5 Апартман 1/6 дуплекс , приземје

24.05.2024

8

160 промо

180 промо

190 промо

220

промо

01.06.2024

7

250

280

290

320

 

08.06.2024

7

300

340

350

460

15.06.2024

7

349

400

410

480

22.06.2024

7

399

460

470

550

29.06.2024

7

469

510

510

600

06.07.2024

7

489

570

580

640

13.07.2024

7

500

600

610

690

20.07.2024

7

500

600

610

690

27.07.2024

7

510

620

630

710

03.08.2024

7

510

620

630

710

10.08.2024

7

500

600

610

690

17.08.2024

7

500

600

610

690

24.08.2024

7

440

530

540

600

31.08.2024

7

400

470

480

530

07.09.2024

7

370

410

420

480

14.09.2024

7

320

340

350

440

 

21.09.2024

7

200 промо

230 промо

230 промо

370

промо • АПП БР 1- Високо приземје. Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет и  тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса.Климата и ТВ се во дневната просторија.

 • АПП бр 2На прв кат. Располага со 2 простории .Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

 • АПП бр 3- На втор спрат . Располага со 2 простории .Спална со 2 единечни кревети и тераса, купатило, дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и тераса .Климата и ТВ се во дневната просторија.

 • СТУДИО бр  4 -На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет во истата просторија е  кујната, купатило, балкон, ТВ и клима .

 • СТУДИО бр 5 -На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет во истата просторија е  кујната, купатило, балкон (поглед на улица) , ТВ и клима .

 • ДУПЛЕКС бр 6 -Ниско приземје -Располага со 3 простории :дневна соба и две спални соби.Во дневната соба се наоѓа кујна ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна),два единечни кревети и софа на расклопување, истата излегува во двор кој има поглед на улица.Во едната спална има два единечни кревет и истата излегува во задниот двор додекаа втората спална соба има брачен кревет,купатило.Климата и ТВ се во дневната просторија.

 • АПП БР 7- Ниско приземје. Располага со 2 простории . Дневна соба со два единечни кревети и софа на расклопување и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) истата излегува во двор кој има поглед на улица.Спална соба со брачен кревет и излегува во задниот двор, купатило ,Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.

 • Доплата на туристичка такса 1,5 на студио и Апп од ноќ (се плаќа во објектот )

 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).

 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 •  
  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)

  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

  •  

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.

 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница  е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Туристичката агенција има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.

 • Т.А. не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. и на самата агенција. 

GPS координати 40.258373, 23.214267