• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

MURITE 4* (35)

 

ЦЕНОВНИК 1 


MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско
www.murite.bg


БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-22.12.2021 и 16.01-27.01.2021 и 07.02-10.04.2022


*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено


Цените се по лице за 1 ноќевање на база полупансион 01.12-22.12.2021 23.12-25.12.2021 29.12-02.01.2022 16.01-27.01.2022

07.02-05.03.2022

 Вид на сместување 26.1228.12.2021

06.03-10.04.2022

03.01-15.01.2022

28.01-06.02.2022


 
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0 29 39 56 37
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1+0 44 60 84 56
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2 35 45 62 42
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2 29€ 39€ 56€ 37€
Троспален апартман – АЗАЛИА 6+2 29€ 39€ 56€ 37€
Двокреветна соба –   ОРХИДЕА 2+0 23€ 33€ 50€ 31€
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1+0 35€ 51€ 75€ 47€
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2 29€ 39€ 56€ 37€
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2 24 34 51€ 31€
Троспален апартман- ОРАХИДЕА 6+2 24€ 34€ 51€

31€

 

 

 

Во цената е вклучено : појадок и вечера , транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес,детски кат, интернет, паркинг.

 


Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 10€ , дете од 6-13.99 год. – 6€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

 

 


Дополнителни услови :
 Деца до 5.99 год. – бесплатно
 Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
 Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
 Дете од 6-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло плаќа  50% од редовната цена
 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
 Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 75€, дете од 6-13.99 год.- 45€ (задолжително)
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНОВНИК 2 

 


MURITE CLUB HOTEL 4* BANSKO                                      www.murite.bg

1

01.12.2021
22.12.2021

23.12.2021
25.12.2021

26.12.2021
28.12.2021

29.12.2021
02.01.2022

03.01.2022
15.01.2022

16.01.2022
27.01.2022

28.01.2022
06.02.2022

07.02.2022
05.03.2022

06.03.2022
10.04.2022

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН

STANDARD ROOM

 

DOUBLE ROOM

49

69

49

102

69

65

69

65

49

SINGLE ROOM

36

51

36

76

51

48

51

48

36

DBL 1+1 CHD (6-13,99)

37

52

37

77

52

49

52

49

37

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

37

52

37

77

52

49

52

49

37

DELUXE ROOM

 

DOUBLE ROOM

60

80

60

112

80

76

80

76

60

SINGLE ROOM

45

60

45

85

60

56

60

56

45

DBL 1+1 CHD (6-13,99)

46

61

46

86

61

57

61

57

46

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

46

61

46

86

61

57

61

57

46

1 BEDROOM APARTMENT

 

APARTMENT 2AD

60

80

60

114

80

76

80

76

60

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

76

101

76

142

101

95

101

95

76

APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL]

91

121

91

171

121

115

121

115

91

APT2 1+1 CHD (6-13,99)

60

80

60

114

80

76

80

76

60

APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-13,99)

61

81

61

116

81

77

81

77

61

APT2 1+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

61

81

61

116

81

77

81

77

61

APT2 2+1 CHD (0-5,99)

61

81

61

116

81

77

81

77

61

APT2 2+1 CHD (6-13,99)

61

81

61

116

81

77

81

77

61

APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-13,99)

62

82

62

117

82

78

82

78

62

APT2 2+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

77

102

77

143

102

96

102

96

77

APT2 3+1 CHD (0-5,99)

77

102

77

143

102

96

102

96

77

APT2 3+1 CHD (6-13,99)

91

121

91

171

121

115

121

115

91

1 BEDROOM APARTMENT DELUX

 

APARTMENT 2AD

71

91

71

125

91

87

91

87

71

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

90

115

90

156

115

109

115

109

90

APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL]

108

138

108

188

138

131

138

131

108

APT2 1+1 CHD (6-13,99)

71

91

71

125

91

87

91

87

71

APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-13,99)

72

92

72

126

92

88

92

88

72

APT2 1+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

72

92

72

126

92

88

92

88

72

APT2 2+1 CHD (0-5,99)

72

92

72

126

92

88

92

88

72

APT2 2+1 CHD (6-13,99)

72

92

72

126

92

88

92

88

72

APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-13,99)

73

93

73

127

93

89

93

89

73

APT2 2+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

91

116

91

157

116

110

116

110

91

APT2 3+1 CHD (0-5,99)

91

116

91

157

116

110

116

110

91

APT2 3+1 CHD (6-13,99)

108

138

108

188

138

131

138

131

108

2 BEDROOM APARTMENT

 

APARTMENT 4 AD

98

138

98

205

138

129

138

129

98

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED

111

156

111

231

156

146

156

146

111

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED [2. ADL]

124

173

124

257

173

162

173

162

124

APT4 2+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

98

138

98

205

138

129

138

129

98

APT4 2+3 CHD (0-5,99) (6-13,99) (6-13,99)

99

139

99

206

139

130

139

130

99

APT4 2+3 CHD (6-13,99) (6-13,99) (6-13,99)

99

139

99

206

139

130

139

130

99

APT4 2+4 CHD (6-13,99) (6-13,99) (6-13,99)

(6-13,99)

112

157

112

232

157

147

157

147

112

APT4 3+1 CHD (6-13,99)

98

138

98

205

138

129

138

129

98

APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-13,99)

99

139

99

206

139

130

139

130

99

APT4 3+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

99

139

99

206

139

130

139

130

99

APT4 3+3 CHD (6-13,99) (6-13,99) (6-13,99)

112

157

112

232

157

147

157

147

112

APT4 4+1 CHD (0-5,99)

99

139

99

206

139

130

139

130

99

APT4 4+1 CHD (6-13,99)

99

139

99

206

139

130

139

130

99

APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-13,99)

100

140

100

207

140

131

140

131

100

APT4 4+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

112

157

112

232

157

147

157

147

112

2 BEDROOM APARTMENT DELUX

 

APARTMENT 4 AD

120

160

120

227

160

151

160

151

120

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED

136

182

137

256

181

171

181

171

136

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED [2. ADL]

151

201

151

284

201

190

201

173

151

APT4 2+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

120

160

120

227

160

151

160

151

120

APT4 2+3 CHD (0-5,99) (6-13,99) (6-13,99)

121

161

121

228

161

152

161

152

121

APT4 2+3 CHD (6-13,99) (6-13,99) (6-13,99)

121

161

121

228

161

152

161

152

121

APT4 2+4 CHD (6-13,99) (6-13,99) (6-13,99)

(6-13,99)

137

183

138

257

182

172

182

172

137

APT4 3+1 CHD (6-13,99)

120

160

120

227

160

151

160

151

120

APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-13,99)

121

161

121

228

161

152

161

152

121

APT4 3+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

121

161

121

228

161

152

161

152

121

APT4 3+3 CHD (6-13,99) (6-13,99) (6-13,99)

137

183

138

257

182

172

182

172

137

APT4 4+1 CHD (0-5,99)

121

161

121

228

161

152

161

152

121

APT4 4+1 CHD (6-13,99)

121

161

121

228

161

152

161

152

121

APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-13,99)

122

162

122

229

162

153

162

153

122

APT4 4+2 CHD (6-13,99) (6-13,99)

137

183

138

257

182

172

182

172

137

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Се вклучено

10

10

10

10

10

10

10

10

10

Деца од 6 до 13.99 год.

5.50

5.50

5.50

5.50

5.50

5.50

5.50

5.50

5.50

Доплата за Новогодишна Вечера 75 ЕУР за возрасни и 45 ЕУР за деца од 6 до 13.99 год.

Цената вклучува: затворен базен, сауна, фитнес,џакузи,детски клуб,интернет,трансфер до гондолата

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 22.12.2021, 16.01 ДО 27.01.2022 И ОД 07.02 ДО 10.04.2022