• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел RAFAELO RESORT 5* - Шенѓин, Драч (15)

www.rafaeloresort.com

 

“Rafaelo Resort” се наоѓа во областа Шенѓин и претставува ексклузивно сместување покај брегот. Објектот е реновиран и има повеќе од 600 соби.

Хотелот е меѓу најпознатите луксузни хотели во регионот, со приватен простор од 30.000 квадратни метри и можност за угостување до 2000 гости.

Ресортот нуди највисоки стандарди во однос на собите, кујната, услугата и сите други удобности за време престојот проследени со гостопримство од почетокот до крајот на престојот.

Собите се опремени со: клима уред, сеф, мал фрижидер, ТВ со сателитски канали, фен...

Хотелот во својата содржина нуди: 5 ресторани, 3 отворени и еден затворен базен, Спа центар, паркинг (бесплатно), продавници, своја приватна плажа со бесплатни лежалки и чадори за своите гости, Wi-Fi, (бесплатно)...

 

“RAFAELO RESORT 5* Superior/Deluxe

Тип на соба

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.08

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

52

84

Двокреветна соба

84

105

Јуниор суит

115

145

Суит                              

157

189

 

“RAFAELO RESORT 4* Standard

Тип на соба

01.06-30.06

01.09-30.09

01.07-31.08

Ноќевање со појадок

Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

36

47

Двокреветна соба

47

58

Трокреветна соба

63

73

Четворокреветна соба

68

84

Апарт. со 2 соби

73

89

Апарт. со 2 соби и кујна

84

94

Апарт. со 3 соби

84

99

Апарт. со 3 соби и кујна

94

105

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 4 год. Бесплатно

-Деца од 4-12 год. со две возрасни лица имаат попуст 50%

-Доплата за полу насион 7 евра за јуни и септември, 13 евра за јули и август

-Доплата за полн пансион 14 евра за јуни и септември, 21 евро за јули и август

-Доплата за AIl (Се вклучено) 26 евра за цела сезона

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).