Хотел Tropicana Inn 2* (20)

Хотел Tropicana Inn 2* (50м од плажа)  e лоциран во прекрасното село Пергиали-Нидри, Лефкада.

Хотелот се ноѓа на островот на легендите и поетите, меѓу расфрланите острови на Јонското Море, познати по кристално чистите тиркизно сини води и златни плажи спроти островот на Оназис – Скорпиос.

Местото каде што е изграден хотелот Tropicana Inn нуди пристап на плажа на само 50 м, како и прекрасен поглед на расфрлените острови, и е лоциран на  оддалеченост од 16 километри од главниот град на островот и само 1km од туристичкото место Нидри. Уникатноста на оваа конкретна локација ја прави идеално место за незаборавен одмор, безгрижен и релаксирачки за гостите во пријателска атмосфера каде што ќе се чувствувате како дома. Собите се опремени со тоалет, ТВ, клима со доплата (5 еур/ден), тераса и хотелски сервис. Појадокот е вклучен во цена. Користење на базен вклучено во цена.

Лефкада- островот со најубави бои
Попусти за рана уплата :

Напомена: корегирани термини на 06/12/2023
Hotel Tropicana Inn 2* – Pergiali 1/2 соба Забелешка
Термин/Услуга 7 ноќевања со појадок  
28.05.-04.06.2024 199 промо
04.06.-11.06.2024 249 промо
11.06.-18.06.2024 289  
18.06.-25.06.2024 379  
25.06.-02.07.2024 399  
02.07.-09.07.2024 439  
09.07.-16.07.2024 499  
16.07.-23.07.2024 499  
23.07-30.07.2024 499  
30.07-06.08.2024 499  
06.08.-13.08.2024 499  
13.08-20.08.2024 499  
20.08-27.08.2024 489  
27.08.-03.09.2024 429  
03.09.-10.09.2024 359  
10.09.-17.09.2024 259 промо
17.09.-24.09.2024 229 промо
Цените се дадени по соба за 7 ноќевања со појадок во Еур за уплата во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)
освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 55Еур возрасни Битола.
Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен, Скопје, Велес, Дреново, Прилеп.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена. Климата е со доплата 5 Еур.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
Попустите не може да се комбинирааат.
Туристичката такса се плаќа на лице место.
 Важат Општите услови за патување на агенцијата.