• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MEMPHIS (63)

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш, балкон.


10 % попуст за уплата до 30/04/2022
Мемфис студио МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
Ноќи 7* 7* 7* 7* 7*    7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* 7*
1/4 75 95 115 135 165 320 350 390 410 410 410 410 390 340 185 145 115 85

Термините обележани со *се однесуваат на пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања,

а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи


УСЛОВИ 

       Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

       За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

       Цена само за автобуски повратен билет 40 еур, деца од 02-12 години 30 еур

       Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

       Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

       од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)

       од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)

       Од Кочани во 04:15 ч. (паркинг пред Судот)

       Од Штип во 04:45 ч. (нова пошта)

       Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)

       Поаѓање од Калитеа во 14:15 ч.