• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ORAMA HOUSE (2)

                                                                                                                                                                                                                                      НЕА МАРМАРАС
Неа Мармарас е мало гратче кое се наоѓа на средината од вториот крак на Халкидики, Ситонија, од западната страна, со поглед на првиот крак, Касандра. Со приближно 3.000 постојани жители, ова мало место е посветено на угостување на приближно 20 илјади туристи секоја година. Како и најголем дел од другите туристички места на Халкидики, така и Неа Мармарас ќе ви ги понуди сите погодности за туристи, почнувајќи од одлична организација на плажите, преку богатата понуда на водени спортови и спортови на плажа, па сѐ до огромниот избор на таверни, ресторани и барови.

ВИЛА ОРАМА
 Вилата Орама се наоѓа на 200 метри од центарот на Неа Мармарас и на 5 минути до плажа. Располага со 6 двокреветни соби, 3 трокреветни студиа и 2 четверокреветни апартмани. Сите се опремени со тоалет, клима, wifi, тераса (поглед море).


                                                                   
• Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице."
• Задолжително здравствено и патничко осигурување 
• Во мазонет ( Вила Палаис де Фурка) се наплаќаат три полни суми, четврто и петто лице плаќаат само превоз • Трето и четврто лице во АПП бесплатно сместување, плаќаат само превоз
• Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 1.545 мкд
• Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд
• Вила Орама - доплата за клима 5 еур по соба на ден
• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!
• За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
• Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00ч
• Враќање последниот ден во попладневните часови!
                                                           
ОПШТИ УСЛОВИ
• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини."
• За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување;
•  За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум! За сопствен превоз, попустот се намалува за 5%;
•  Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла т.е исклучиво оние лица кои се впишани на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да не ги смести лицата или да побара одреден финансиски надомест;
•  За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости;
•  Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!
• ПОПУСТОТ НЕ СЕ КОМБИНИРА СО СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА (цени означени со црвена боја)!
•  Агенцијата организира превоз со придружник - пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување/паркирање на автобусот;
•  Агенцијата/претставникот не се задолжени за транспорт на багажот на патниците од автобус - сместувачки капацитет;
•  Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на брзина на интернет во било кој од наведените сместувачки капацитети во понудата;
• Доплата на туристичка такса во сместувачките капацитети (0.5 - 3 еур по соба на ден)
• Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute! Претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на било какви промени во цената;
•  За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А.Меридијан, побарајте ги во агенцијата;
•  Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур =61.8 мкд.)
                                                                                                
ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
• Состанок на групата 30 минути пред поаѓање на Главна Автобуска станица Скопје (перон 1 или 2)"
• Патување за наведената дестинација преку Граничен премин Богородица (Гевгелија) или Граничен премин Меџитлија (Битола) за островот Крф
• Пристигнување и сместување во одбраните капацитети
• Денови на престој (7 или 9)
• Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред)
• Поаѓање кон Македонија во попладневните часови
• Пристигнување во вечерните часови на Главна Автобуска Станица Скопје