• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Asterios House-10 ноќи/сопствен превоз (53)

Оддалечена околу 80 m oд плажата, во центарот на Ханиоти, куќата е една од најблиските до плажа, а во близина на градскиот плоштад. Во близина се и мини маркет, отспротива пекарница и слаткарница, дуќан со сувенири. Ја краси убаво уреден двор опкружен со зеленило, летниковац и скара. Сите студија се на прв кат освен едно во приземје. Некој балкони се свртени кон морето, a некој гледаат на плоштад.

 
 

 
 

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман • две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
– климата е вклучена во цената, како и пешкирите
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБИОТ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ РАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

 

Таксата за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.