• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Sindbad Club (EX.Sindbad Club Aqua & SPA) (22)

                    

Sindbad Club Aqua Hotel & Spa 4* има 705 соби кои се распоредени во 6 спрата, приватна песочна плажа, базен, 12 тобогани.

Главни ресторани: (на база шведска маса)
- Gusto
Појадок 07:00 - 10:00 h
Ручек 13:00 - 15:00 h
Вечера 19:00 - 21:30

- Botanica (ресторан во градината)
Појадок 07:00 - 10:00 h
Ручек 13:00 - 15:00 h
Вечера 19:00 - 21:00

Бесплатна Wi-Fi конекција во лобито и кај базенот
Сателитска телевизија и сеф се договара на рецепција
бебешки стол во рестораните, дневна анимација, вечерна анимација, детска анимација, детски клуб (4+), тениски терени, одбојкарски терени ( песок), фудбалски терен, пукање со воздушна пушка.

Сo доплата:
- Sindbad подморница
- Sindbad 
- центар за нуркање
- едрење
- центар за активности на вода
- кајакарство
- спа
- фитнес сала
- фризер
- сервис за чување деца
- room service
- Доктор
- пошта
- машина за перење алишта

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 29.02 и 50% уплата до 05.03

Sindbad Club (EX.Sindbad Club Aqua & SPA) 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
DBL Standard (Pool/Garden) 428 428 428 428 428 465 465 465 465 465 465 465 465 465 428 428 428
2 adl 855 855 855 855 855 930 930 930 930 930 930 930 930 930 855 855 855
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1150 1150 1150 1150 1150 1225 1225 1225 1225 1225 1225 1225 1225 1225 1150 1150 1150
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1445 1445 1445 1445 1445 1520 1520 1520 1520 1520 1520 1520 1520 1520 1445 1445 1445
2 adl + 2 chd (7 - 13,99 ) ( 2 - 13,99) 1512 1512 1512 1512 1512 1605 1605 1605 1605 1605 1605 1605 1605 1605 1512 1512 1512
DBL Family Garden/Pool View 465 465 465 465 465 502 502 502 502 502 502 502 502 502 465 465 465
2 adl 930 930 930 930 930 1004 1004 1004 1004 1004 1004 1004 1004 1004 930 930 930
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1225 1225 1225 1225 1225 1299 1299 1299 1299 1299 1299 1299 1299 1299 1225 1225 1225
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) 1520 1520 1520 1520 1520 1594 1594 1594 1594 1594 1594 1594 1594 1594 1520 1520 1520
SGL Standard (Pool/Garden) 484 484 484 484 484 521 521 521 521 521 521 521 521 521 484 484 484
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 779 779 779 779 779 816 816 816 816 816 816 816 816 816 779 779 779
1 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1074 1074 1074 1074 1074 1111 1111 1111 1111 1111 1111 1111 1111 1111 1074 1074 1074
1 adl + 2 chd (7 - 13,99 ) ( 2 - 13,99) 1169 1169 1169 1169 1169 1224 1224 1224 1224 1224 1224 1224 1224 1224 1169 1169 1169
TRL Standard (Pool/Garden) 416 416 416 416 416 454 454 454 454 454 454 454 454 454 416 416 416
3 adl  1249 1249 1249 1249 1249 1361 1361 1361 1361 1361 1361 1361 1361 1361 1249 1249 1249
TRL Family Garden/Pool View 454 454 454 454 454 491 491 491 491 491 491 491 491 491 454 454 454
3 adl 1361 1361 1361 1361 1361 1473 1473 1473 1473 1473 1473 1473 1473 1473 1361 1361 1361
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1656 1656 1656 1656 1656 1768 1768 1768 1768 1768 1768 1768 1768 1768 1656 1656 1656

Редовен ценовник за сезона

Sindbad Club (EX.Sindbad Club Aqua & SPA) 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
DBL Standard (Pool/Garden) 517 517 517 517 517 579 579 579 579 579 579 579 579 579 517 517 517
2 adl 1034 1034 1034 1034 1034 1158 1158 1158 1158 1158 1158 1158 1158 1158 1034 1034 1034
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1329 1329 1329 1329 1329 1453 1453 1453 1453 1453 1453 1453 1453 1453 1329 1329 1329
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1624 1624 1624 1624 1624 1748 1748 1748 1748 1748 1748 1748 1748 1748 1624 1624 1624
2 adl + 2 chd (7 - 13,99 ) ( 2 - 13,99) 1736 1736 1736 1736 1736 1891 1891 1891 1891 1891 1891 1891 1891 1891 1736 1736 1736
DBL Family Garden/Pool View 579 579 579 579 579 641 641 641 641 641 641 641 641 641 579 579 579
2 adl 1158 1158 1158 1158 1158 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1283 1158 1158 1158
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1453 1453 1453 1453 1453 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1578 1453 1453 1453
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) 1748 1748 1748 1748 1748 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1873 1748 1748 1748
SGL Standard (Pool/Garden) 610 610 610 610 610 672 672 672 672 672 672 672 672 672 610 610 610
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 905 905 905 905 905 967 967 967 967 967 967 967 967 967 905 905 905
1 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1200 1200 1200 1200 1200 1262 1262 1262 1262 1262 1262 1262 1262 1262 1200 1200 1200
1 adl + 2 chd (7 - 13,99 ) ( 2 - 13,99) 1359 1359 1359 1359 1359 1452 1452 1452 1452 1452 1452 1452 1452 1452 1359 1359 1359
TRL Standard (Pool/Garden) 498 498 498 498 498 561 561 561 561 561 561 561 561 561 498 498 498
3 adl  1495 1495 1495 1495 1495 1682 1682 1682 1682 1682 1682 1682 1682 1682 1495 1495 1495
TRL Family Garden/Pool View 561 561 561 561 561 623 623 623 623 623 623 623 623 623 561 561 561
3 adl 1682 1682 1682 1682 1682 1868 1868 1868 1868 1868 1868 1868 1868 1868 1682 1682 1682
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1977 1977 1977 1977 1977 2163 2163 2163 2163 2163 2163 2163 2163 2163 1977 1977 1977

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 26$ и истата се плаќа при резервација
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.