• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

IGLIKA PALACE 4*

 

Hotel Iglika Palace е сместен во центарот на Боровец, на само 100 м од ски лифтот. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет, затворен базен со спа центар (сауна, парна бања), ресторан, лоби и коктел бар, бесплатен паркинг. Сите соби се со балкон и ТВ.  

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-15% за уплати до 30.09.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
- користење на базен, надворешен паркинг, интернет во лоби, 16-17ч. ужина во ресторанот (чајни колачи и кафе).

Во цената НЕ е вклучено:
- Community  такса за престој, на ден 0,6€ возрасни и деца 2-12г. 
- Туристичка такса за престој  1€ од ден за возрасен и 0,5€ за деца ( 2-12г.).
- Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 50€ возрасен, 25€ дете (2-12г.)
- Доплата за Божиќна вечера (не задолжителна) 35€ возрaсен , 18€ дете (2-12 г). 

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -15% за уплати до 30.09.2019, -10 % за уплати до 31.10.2019 попустот не е валиден во периодот 27.12-01.01.2020
 
Максимален број на лица:  DBL 2+1, STUDIO 3 Adl, DBL economy 2.
Минимум престој 7 ноќевања во периодот 26.12.2018-01.01.2019

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено