• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA PARADISO (40)

Локација:       На 20м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:   Двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија и шестткреветни апартмани.

Опрема:            Студио – одвоена опремена кујна и  соба со два или четири кревети, бања, ТВ, тераса. АПП – одделна спална соба со брачен кревет и кујна со четири кревета и опремена кујна, бања и тераса.   Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место  3 еур  од ден.Дел од собите  имаат страничен поглед море.  

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

10% попуст за рана уплата до 31.03.2020

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / */


 

СЕЗОНСКИ  ЦЕНИ  / 9 ноќи 


СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  /7 ноќи /ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето,четврто и петто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира  со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

 

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРМАН (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни ,

                               25 € за деца од 2 до 12 години,

                              Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред  Дрводекор. Враќање од  Халкидики  во 14.00 ч. локално време.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

 

НАПОМЕНА:

-          Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;

-          Сместувањето во студијата и апартманите е е во 14:00 (по локално време);

-          Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);

-          Секоја направена штета се плаќа на лице место;

-          За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;

-          За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

-          Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

-          Задолжително патничко осигурување.

-          Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

 

 

 

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МЕРИДИЈАН и СКТМ !