• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Festa Winter Palace 5*

                                                                                                            
Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец на 20 метри од ски лифтовите
Капацитет: 24 стандардни соби, 19 делукс соби, 11 јуниор сјута, 12 луксузни сјутови, 
Хотелски содржини: затворен паркинг во хотелот (36 коли), внатрешен базен, конференциска сала, фитнес, фризер, џакузи, масажи, лоби бар, сауна, парна бања, руска бања, тропски тушеви, спа капсула, спа центар, а-ла-карт ресторан, меана, гурмет ресторан, бугарски ресторан, пиано бар, виски бар,
Опременост на собите: централно греење, купатило со бања, балкон, лцд телевизор, телефон, минибар, сеф. Фен.
                                                                                                                                                                                                         
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-15% за уплати до 15.10.2019
 

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Користење на базен , фитнес, сауна, парна бања,релакс зона,контраст туш.             

Во цената НЕ е вклучено:              
Туристичка такса за престој,  1 € возрасен и деца 2-12г. на ден.  
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 80€ / возрасен, 40€ / дете
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 35€ / возрсен , 15€ / дете   
 
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 28.12.2019-01.01.2020
Минимум престој 3 ноќевања за цел период

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ: 
1)  -15% за уплати до 15.10.2019, -10% за уплати до 31.10.2019. Попустот се пресметува на основната цена. Промени не се дозволени за сите резервации направени со ЕБ!
2)  7=6 за престој во период 01.12-20.12.2019  & 08.01-15.02.2020 & 05.03-09.04.2020.   Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите НЕ се комбинираат и истите се валидни после ЕБ!  

Максимален број на лица: DBL (2+1) , Junior Suite (2+2), Standard Suite (2+2)              
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.