Хотел Fenal Mar 3*

Хотел Фенал Мар

Имате се што Ви треба за да уживате во одмор полн со релаксација во средина која Ви нуди беспрекорно уживање. Удобни соби, базен, ресторан со шведска маса со тераса, бар, бесплатен Wi-Fi, сместување за домашните миленичиња и другарчиња... Хотелот Фенал Мар располага со голем број на удобности кои ќе го претворат Вашиот престој во многу пријатно доживување. 

Ресторанот Fenal Mar е ресторан со шведска маса со голем број на континентални и интернационални јадења.


Цени за јуни:

20.06-28.06. по лице за дадениот период
Промотивна цена: 895 €

 
28.06.-05.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 940 €
Редовна цена: 1105 €


Цени за јули:

05.07-12.07.  по лице за дадениот период
Рана резервација: 995  
Редовна цена: 1165 

  
12.07.-20.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1075  
Редовна цена: 1210 

  
20.07.-29.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1150 

 Редовна цена: 1260 


26.07.-04.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: СТОП ПРОДАЖБА! 
Редовна цена: 1260 


29.07.-05.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1030  
Редовна цена: 1205 

 

Цени за август:

03.08.-11.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: СТОП ПРОДАЖБА! 
Редовна цена: 1235 

 

 05.08.-12.08. по лице за дадениот период

Рана резервација: 1030  
Редовна цена: 1195 

  
10.08.-18.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: СТОП ПРОДАЖБА! 
Редовна цена: 1235 

  
12.08.-21.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1150  
Редовна цена: 1260 

  
22.08.-30.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1110  
Редовна цена: 1220 

 

Цени за септември:

30.08.-06.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 955  
Редовна цена: 1130 

  
06.09.-13.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 945  
Редовна цена: 1095 

  
13.09.-20.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 940  
Редовна цена: 1060 


Политика за деца - попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период. Попустот е за деца од 2 до 11,99 години

Цените за рана резервација важат со уплата до 30.04.2024

. 
Во цената е вклучено:
 • 7 / 8 / 9  во Хотел Фенал Мар 3*** со услуга на база полупансион HB
 • Аеродромски такси
 • Повратен авионски билет
 • Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром 
 • Политика за деца - Попустот е за деца од 2 до 11,99 години.
Во цената не е вклучено:    
 • Туристичка такса 2 евра од ден по лице
 • Патничко осигурување
Забелешки:                 
 • Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
 • Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
 • При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД

Предлог разгледи:

1. Барселона Панорамика

Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик - панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.

Времетраење: 4 часа


2. Аквариум Барселона

Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.

Времетраење: 1,5 часа


3. Камп Ноу

Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата? 

 • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
 • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
 • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселон

Времетраење: 1,5 часа


4. Музеј Дали + Георна

Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија.

Музеј на Дали - е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали.

Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.

Времетраење: 7 часа


5. Монсерат

Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.

Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.


6. Порт Авентура

Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.

Времетраење: 8 часа