• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Tri Platana (100)

Локација: Vila Tri Platana е вилата која има најидеална локација, сместена во градот со поглед на плажата Валтос. На самиот премин помеѓу градот и плажата Валтос сместувачките единици се сместени под истоимениот ресторан, еден од најпознатите во Парга, „ The Three Plane Trees “. Црквата, која се наоѓа речиси во центарот на Парга, е на кратко пешачење, а плажата е на само 150 метри.

Содржина на вилата: Во нашата понуда располагаме со трокреветни студија и пространи четворокреветни апартмани, од чии тераси се нуди директен поглед на плажата Валтос. Задоволни сме што можеме да ви понудиме и да обезбедиме незаборавни моменти во Вилата Три Платана, при што ќе имате можност да уживате во глетката, да ја истражите Парга, нејзината околина, историските знаменитости и да ги посетите околните плажи.

Содржина на собите:Студијата и апартманите се опремени со тоалет, чајна кујна (голем фрижидер, мини електричен шпорет, прибор без тави) наменети за приготвување лесни оброци, ТВ, клима со доплата од 5 евра на ден, WiFi (слаба конекција), тераса со столици за седење. Едно од студијата има своја тераса, но нема директен пристап до неа и нема поглед на море. Терасата од тоа студио е одвоена и до неа се стигнува по ходник, и затоа цената на ова студио е поевтина од другите студија. Исто така, студиото има мал прозорец. Апартманите располагаат со две посебни соби, спална соба со француски кревет и дневна соба со кујна со трпезариска маса и столици и два софа кревети на извлекување. Нема прозорци во спалните соби. Постелнината и пешкирите се менуваат на секои 5 дена, додека чистењето е на секои 10 дена.

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut
Vila Tip 22.05 1.06 11.06 21.06 1.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 9.09 19.09
Vila

Tri

Platana
TV, AC
1/2 BStd 90* 130* 155* 350 430 510 575 575 575 520 160* 170* 105*
1/3 BStd 80* 110* 125* 355 435 515 580 580 580 525 125* 130* 95*
1/2 Std SV
100*
155*
250*
635
715
700
835
835
835
785
245*
205*
125*1/3 Std SV
90*
125*
185*
645
725
710
845
845
845
795
185*
165*
115*


1/4 App SV 85* 125* 165* 695 895 995 1055 1055 995 945 200* 165* 95*
Upotreba klime 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno
Легенда
  • 1/2 Std – Dvokrevetni studio;
  • 1/3 Std – Trokrevetni studio;
  • 1/2 BStd – Dvokrevetni studio bez balkona,
  • 1/3 BStd – Trokrevetni studio bez balkona;
  • 1/4 App SV – Četvorokrevetni apartman s pogledom na more.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi