• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПЛАТАМОНА (Неа Пантелеимон)

VILA DIMITRIS (2)

НЕА ПАНТЕЛЕИМОН
Едно од најпознати летувалишта на олимписката ривиера на само 3 часа од Скопје секако дека е Платамона и нејзиното познато место Неа Пантелеимон. Се наоѓа на 70 км. од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина спој планина и море сместено во прегратките на планината Олимп, претставува прекрасна комбинација за идеален фамилијарен одмор.

ВИЛА ДИМИТРИС
Вилата се наоѓа на само 2 мин. од песочната плажа во Неа Пантелеимон. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Вилата се наоѓа во мирен дел,опкружена со зеленило и со двор од преку 3.000м. како и свој сопствен паркинг. 

 

 

ПЕРИОД

 

Vila DIMITRIS – Nea Panteleimona

 

Макс. лица во соба

 

01.06-30.06

01.07-31.08

01.09-20.09

Цена по соба на ден

Двокреветна соба / Трокреветна соба

2/3

39

45

39

Четворокреветна соба   2+2

4

45

59

45

  • Цените се дадени за наем на соба на ден.
    • Доплата за клима 5 € по соба на ден.
    • Минимум престој 7 ноќи

 


ОПШТИ УСЛОВИ

• Цените се дадени без вклучен превоз. Има можност за организирање на превоз за одредени термини и дестинации. Цена за превоз за дете 2-11.99 - 30 еур/ 1855 мкд, цена за превоз за возрасен – 40 еур / 2472 мкд. 

• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата).

• За резервација е задолжителна авансна уплата од најмалку 30% од вкупниот износ, а целосна доплата најкасно 7 дена пред патување.

•  Во собите е дозволено сместување лица согласно со бројот на легла, односно само лицата кои се наведени на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да одбие сместување на лицата или да побара одреден финансиски надомест.

•  За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. За секој кревет има по еден сет постелнина.

•  Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!

• Туристичка такса 0.5 – 1 евро (се плаќа во вилата)

• Цените се дадени во евра, плаќањето е во денари  (1 € =61.8 ден).

• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат последниот ден во 09:00 по локално време!

ЗАБЕЛЕШКА: ВИЛИТЕ ГО ЗАДРЖУВААТ ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА УСЛОВИТЕ ЗА КОРИСТЕЊЕ КЛИМА (ЦЕНА И СЛ.) БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА