• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

RIVERSIDE 4* (35)

 

Локацијана 750 метри од Гондолата, 100 метри од центарот на Банско

· Капацитет: 49 двокреветни соби, 19 пространи двокреветни соби, 8 фемили соби
· Хотелски содржини: рецепција, лифт, соба за деца, билијард, интернет, ресторан, лоби бар, бизнис центар со две конференциски сали, спа центар со внатрешен базен, руска бања, сауна, солариум, џакузи, фитнес, масажа, сеф, менувачница, ски остава
· Опременост на собите:
- Економик соба: кабловска тв, телефон, мини бар, тоалет со туш или бања, фен.

- Стандардна соба: опременоста е иста како економик собите имаат дополнително екстра софа.
- Јуниор свит: софа на расклопување за две лица опременоста е иста како кај економик собите

 

www.riverside.ehotels.global

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период на престој од 21.01-12.04.2020 :

 

25% попуст за престој од недела-четврток | 15% попуст за престој од петок-сабота  (се комбинира со 7=6, 5=4)

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за период на престој 06.01.2020-12.04.2020, 5=4 за за период на престој 10.03.2020-12.04.2020

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 06.01-19.01.2020 20.01-24.02.2020 22.12-26.12.2019 27.12-01.01.2020 02.12-21.12.2019
Вид на сместување 25.02-09.03.2020 02.01-05.01.2020 10.03-12.04.2020
Двокреветна соба 2+0 31 € 34 € 37 € 60 € 26 €
Двокреветна соба супериор 2+1 34 € 38 € 40 € 63 € 29 €
Фамилијарна соба 2+2 37 € 40 € 42 € 68 € 31 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
 Деца до 5.99 год. без услуги и доп.легло – бесплатно
 Деца од 2-5.99 год. на дополнително легло – доплата 6€ на ден
 Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло  – 30% попуст
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 75€, дете – 40€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден